Сините панталони цврсто го зазедоа своето место во гардероба на секоја жена, а многумина дури ги сметаа за ловец на ловец, погоден за секоја пригода.

Оваа идеја е основана, женски панталони од сина, без оглед на сечењето, им даваат на секоја девојка повеќе елеганција и елеганција. Сепак, важно е не само правилно да го земате вашиот модел и посакуваната нијанса, туку и соодветниот врв, така што комплетот изгледа хармонично на телото.

Историја на женски панталони

Времето на панталоните е повеќе од 3 илјади години.

За првпат оваа парче гардероба беше забележана за време на ископувањето на гробиштата во северозападниот дел на Кина. Во 18 век, зборот "панталони" се појави во нашите речници.

Само богатите претставници на аристократијата и дворјаните можеа да ги носат. Веќе во средината на 19 век, тие почнаа да се сметаат за женски предмет на гардероба, но потоа ги носеа само некои актерки и писатели.

Сега панталоните во гардеробата може да се видат во буквално секоја дама. Во моментов, не е тешко да се најдат женски сини панталони кои совршено би се вклопиле во стилот на кежуал или на било кој друг.

Главниот тест за жените е хармонична комбинација на дното со други елементи на облека, почнувајќи од коса и Сербсување.

Модели и опсег на бои на женски панталони

Разновидноста на сини женски панталони е импресивна. Прво, неверојатно е многу нијанси - од бледо сино до засилено сино. И второ, впечатливиот избор на стилови.

Да разгледаме повеќе детали, на кои сенката ќе се вклопи повеќе:

  • Небеските нијанси на сина со ладен сјај ќе ги соберат русокосите со светлина.
  • Заситените сини ќе изгледаат совршено на бринетите со лесна кожа.
  • Женски темно сини панталони се погодни за пусти со темна, прскана кожа.

"Сопствената" нијанса може да биде избрана од различни опции. Само ставете го во твоето лице за да ја почувствувате разликата. Твојата " сенка ќе го освежи твоето лице, а несоодветно само да го направи повеќе сива и затемнета.

Сега да ги погледнеме моделите на женски панталони.

  • Панталони-палацо. Тие се вклопуваат и на дами со големи количини и тенки девојки. Палацото на жените може да биде направено од лесни ткаенини како лен и свила, како и од потешки, твидски материјали. Твид палацо е погодна за студена есен или рана зима.
  • Прав панталони се идеални за жени со средна фигура. Обично тие се изработени од полиестер или памук. Деним е исто така надвор од модата, таквите материјали се погодни за летни излегувања и есен.
  • Женските чинови се погодни за девојки со совршени или блиски до совршени параметри. Најчесто тие се направени од лен, што ги прави идеални за лето.
  • Kyloths немаат ограничувања за чорапи. Тие може да се видат на тенки и високи девојки, и на бујните дами со мала висина.
  • Широк панталони ќе ја направат жената изгледа потенок и ќе ги отстрани недостатоците на сликата. Ткаенината може да биде било, во зависност од времето во кое тие ќе се носат.
  • Скратените сини панталони можат да се носат на жени со идеална фигура или со мали недостатоци на бутовите.

Што да се носат со сини панталони?

За почеток, треба да одредите со кој модел ќе се комбинирате, а потоа да дознаете како да постигнете хармонија на бојата.

Прво, да одговориме на прашањето што да носат темно сини панталони на жените. Како резултат на тоа, темно сините палацо панталони ќе бидат совршено комбинирани со цврста бела или кафеава боја. Можете да ги собереш неколку тони полесни панталони, оваа комбинација изгледа светла, визуелно ја проширува формата и ги издолжува нозете.

Комплетот може да биде дополнет со светло шал или хауба. Чевли во овој комплет треба да се изберат незабележливо. Дури и ако тоа ќе биде чевли или сандали на висока пета, треба да ги покриете со своите панталони, за да може да се види само чорапчето на чевлите.

Скратените женски темно сини панталони треба да носат со светла чипка врвови или светло шифон маица без ракави со мала шема. Може да се стави на блуза на јакна или елек од темна боја. Таквиот сет со скратени панталони ќе бара скромна, долга суспензија за полнотата на сликата.

Со таков комплет можете да изберете неутрален балет или сандала без пета, но можете да ги комбинирате со летни сандали на резервоарот. А симпатична лента за глава на светли нијанси и незабележлива шминка - ова е она што треба да ги изненадите другите.

Со што да носат панталони на сини кино?

Одговорот е едноставен: тие се совршено комбинирани со блузи и кошули кои имаат голем геометриски отпечаток. Масата на бојата тука е прилично голема. Можете да изберете виолетова, кртова или дури и црна боја, и можете да добиете повеќе "женски" нијанси - бела, розова, крема. За да не се замрзне, можете да фрлите плетен шал на рамената.

Chinoi не е пожелно да се комбинираат со чевли на платформата, веднаш можете да додадете неколку килограми визуелно. Спортските чевли со chinosaami ќе изгледаат, како минимум, бесмислени. Подобро е да се изберат чевли со ниски потпетици. Тоа ќе биде неверојатно комбинирано со светли чамци комплетни со chinosami и блуза со геометриски отпечатоци. Појасот на синџири и обетки од ист тип ќе создаде совршена слика.

Kyloty во комбинација со издолжени тесни кошули или блузи ќе изгледа мудар ако комбинирате сет со чевли со ниски стапала. Блузи или маици може да ги декорираат најразновидните печати.

Ако kyulots се темни, тогаш врвот може да биде било кој. Во бојата на чевли, исто така, нема ограничувања. Тоа може да биде и бел балет и светла сандали. Неколку ненаметливи нараквици на раката е онаа без која комплет едноставно нема да може да изгледа холистички.

Која кошула е погодна за сини панталони?

Широк панталони може да се комбинираат со опремена кошула од светли бои. Кошулата може да биде или без шема, или во мал или голем кафез. Долг слој или палто ќе додадат повеќе префинетост.

Таков комплет изгледа одлично со масивни чевли на висока маст пета или чевли на фиба. Црна чевли со трактори за стакло ќе изгледаат екстравагантни, но во исто време, и убави. Ѓердан направен од камења над кошула многу добро ќе ја надополни сликата.

Скратените сини панталони можат да се комбинираат со елегантни чинии или лесни лесни џемпери. Овој метод е погоден за една вечер патување во кафуле или средба со пријателите. Комбинира удобност, елеганција и елеганција. На врвот од овој сет можете да фрлите палто или, напротив, кратка кожна јакна.

Чевли ќе одговараат на најразновидните - од едноставни loffers до Исклучителни чевли на висок обетка. Како Сербс, можете да изберете модерен јака од монистра, важно е дека не е голема.

Сини женски панталони - со што да се носат?

По читањето на статијата, одговорот е самиот. Опциите се масовни, главната работа - да земам нешто врз основа на сопствениот стил. Не заборавајте за накит. Хармоничен и рафиниран сет може да се создаде со користење на сите алатки од арсеналот на женската убавина. Малку фантазија, неколку основни работи во гардероба и модни додатоци - ова е основа за различни индивидуални и препознатливи слики.

Дали секогаш сте сонувале да експериментирате со свој стил? Зошто не започнете со сини панталони на жените - стеснети, скратени или стигнати!