Многу млади жени во одреден момент на живот се откриваат во целосна осаменост, додека нивните пријатели биле среќни неколку години и се омажиле и подигнале трето дете. Во паника и превирања, тие извршуваат десетици други несреќни дела, обидувајќи се да најдат човек од своите соништа за сериозни врски. Дали има докажано рецепти за среќа?

Дефинирајте цели

Митот дека тројца мажи од фер-полот му припаѓаат на еден маж, а во врска со тоа, потрагата по совршен придружник на животот за една жена е многу посложена - апсолутна лага. Освен ако, се разбира, дамата не сонува да му се пензионира мажот 70 години, затоа што во оваа возрасна категорија тој процент е фиксен. Во друга, бројот на мажи и жени на возраст од 60 до 70 години варира на исто ниво.

Но, и покрај поволната демографска состојба, скромното очекување на соништата на човекот денес не води до брак - жената неизбежно останува сама.

За да се најде партнер за создавање семејство, во 21-от век, ние мораме да дејствуваме активно и решително. Како да се најде и привлече достоен човек? Ви предлагаме да ја користите следнава инструкција.

Првото нешто што треба да направите е да се создаде слика на "истиот" човек соништа во главата. На крајот на краиштата, како што знаете, мислите се материјални и ја опишуваат оваа силуета во вашите мисли или на хартија, така жената ќе донесе момент на средба со својата избрана.

Можете да почнете со мали бои, коса, фигура. Но, не треба особено да се грижиме за заслугите на изгледот, бидејќи често промената на првиот пријатен впечаток од атрактивен човек доаѓа горчливо разочарување од неговите одвратни навики или лоши темперамент.

Најдобро е однапред да се подготви во неговата глава неговиот стил на комуникација со другите, смисла за хумор, интереси и восхит. Што треба да направи со семејството? Како се однесува на децата, патувањето, домашната работа? Како ќе ги третира принципите и вредностите на неговата втора половина?

Важно е да се идентификуваат најважните моменти кои, кога се сретнавте со еден човек во реалниот живот и наоѓајќи во него несогласување со твоето верување во него, може да се каже со сигурност - не трошете време.

Добрата личност не е секогаш совршена

Големата грешка на повеќето жени, што ги спречува да градат нормални и сериозни врски - идеализирање на имиџот на избраните.

Се разбира, вреди да се побара било која жена за нејзината застапеност на достоен маж, таа веднаш почнува да ги свитка прстите - тоа беше љубезен, не алчен, вреден, внимателен и инвентивен во кревет. И така што чорапите не се истурија. Во исто време, без да се забележат, дамите го негуваат сонот за апсолутно некомпатибилни нешта што се контрадикторни.

Може ли тој да посвети многу време на семејствата и во исто време да биде работохолик? Малку е веројатно. Па зошто да не се утврди за себе навистина важните карактеристики на карактерот и навика? За да не се потпираат на ситните и да не го изгубат "истиот" човек од соништата преку банални чорапи во агли.

Освен тоа, опишувајќи ја имиџот на прекрасен принц, жените често забораваат на нивните "заслуги". Немате навики? Запомнете, вие не сте совршенство, па избраниот мора тивко да ги истроши вашите мали пропусти.

Затоа, треба да се мисли на некои од работите кои се присутни во неговиот лик, што сигурно нема да биде досадно и да не се претвори во камен на сопнување во врската. Можеби, ако некој е љубезен и дарежлив, може да им се прости озлогласените чорапи?

"Општо чистење" во личниот живот

По анализирањето на нивните преференци, жената треба да размислува - и не троши време на некој што воопшто не ја одговара. Можеби овој не се вклопува во идејата за вашите соништа, но во исто време е во близина и не брза во RACS.

Не станува збор за врската без печат во пасошот, во кој мажот и жената се апсолутно удобни - ги делат буџетските и семејните обврски, ги воспитуваат децата и сметаат дека се како полноправно семејство. Таков граѓански брак денес се смета за една од опциите на нормата, и прашањето за осаменоста во овој случај и воопшто не стои.

Друга работа е односите кои воопшто не ви се потребни. За жал, многу модерни дами се во суспендирана држава, посветувајќи време на апсолутно "бескорисни" контакти. Ова се или момци за ретки средби, или оженет или оние кои едноставно не ја гледаат жената како иден придружник на животот и имаат три деца.

Што може да се направи од таков однос во прилог на горчливото искуство? Кој ќе најде таква дама во средината на ноќта во втората половина од креветот кога ќе има 40 години? Точно, мачка.

Бескорисно е да се обидеме да ги редефинираме оние кои се категорично непогодни за вас. Со текот на времето, вистинската љубов со секој изминат ден губи повеќе шанси да се сретне со вас. Затоа, вреди да се направи општо чистење. Ние ги отфрламе сите ирелевантни опции, ослободувајќи ги главите од негативни мисли и вечери од негативни мажи.

Што да привлечеме пристоен човек

Не е неопходно да се стане вистинска убавина и да се вклопи во моделот на модели од сјајните страници. Главното нешто што треба да се направи е да те привлече - останувајќи сам, но без фанатизам.

За модерен човек, една жена е привлечна колку што е добро уредена и уверена:

  • Ако веќе долго време сонувавте да се ослободите од вишок килограми, тогаш е време да го направите тоа без да го одложувате вашиот нов живот до утре или пред понеделник. Не заборавајте за маникир и уредни фризура. Или можеби треба да ја надградите гардеробата и радикално да ја промените сликата?
  • Недостаток на самодоверба - се претплатите на обуката, сметате дека сте досадни и неинтересни - прочитајте десетина книги, подгответе се лошо - одете на курсеви. Во такви случаи, секоја промена во вообичаениот начин на живот ќе донесе секојдневие од неколку позитивни мисли и позитивна енергија. И што е најважно - тоа ќе ве направи малку подобро.

Работете на вашиот начин со интегриран пристап! Можете дури да побарате совет или помош во една од популарните телевизиски програми кои се специјализирани за менување на имиџот на една жена.

Што не треба да се направи

Повеќето психолози се согласуваат во едногласно мислење за жената "во активно пребарување". Првото нешто што треба да направите е да се ослободите од знакот "Барам човек", кој трепери на челото, како ѕвезда.

  • Вие не можете да ја покажете вашата потреба за врски, да ги поканите сите пријатели да се "запознаат со некого" и да ги покажат луѓето тага на сопствената осаменост. Осаменоста не е товар, туку уште една причина за самодоволност.
  • Тој треба да ја види во својата избрана љубов за слобода (умерена љубов!) И самопочит. Никој нема да остане до лудиот човек кој речиси вика "бара маж" и му доделува датум на првиот бројач.
  • Одделен разговор - социјални мрежи и датираат сајтови. Ако веќе имате профил на оваа страница за осамени срца, најдобро е да се ослободите од него веднаш. Како што покажува практиката, концентрацијата на достојни мажи, кои ги земаат на таквите ресурси "истата" љубов на сите нивни животи, сигурно се стреми кон нула. Најдоброто нешто што може да ве чека на местото на датирање - несоодветен лажливец, во реалноста не е како вистинската слика во прашалникот или човекот кој бара една девојка за една ноќ.
  • Статусот на социјалната мрежа "во активно пребарување", кој е комбиниран со десетина прекрасни фотографии, исто така, не носи резултати. Меѓу членовите на интернет-заедниците има интересна легенда која зборува за еден идеален човек кој еднаш ја посетува страницата на дамата "во потрага" и ќе мисли: "О, драга! Тука таа е - мојата кралица, жена-сон, кој ќе ги сподели моите милиони со мене и ќе стане мајка на моите идни деца. " За жал, во реалноста, ваквите статуси се искушани само од љубителите на лесни придобивки, кои немаат никаква врска со вистинските кнезови.

Каде да најдеш добар сопруг за семејство

Значи, за себе си го определивме имиџот на идниот сопруг на соништата, донесе ред во нашиот личен живот и се занимаваме со себе. Тоа е време да се качат на главната работа. Каде да се најде сопруг да создаде семејство?

Психолозите сугерираат - каде и да одите! Вие не треба да се грижите за наоѓање на втората половина, треба да се ослободите од осаменоста на кој било друг начин. Сетете се за пријателите, се согласувајте на состаноците и заедничките часови.

Запознајте се во кафеаната, боречка, повелете се и излезете од градот. Во присуство на вашата омилена работа, нема да биде излишно да се запишете во курсеви кои го промовираат напредокот во кариерата. И ако дозволите слободно време, тогаш зошто да не добиете интересно хоби, кое во иднина ќе биде извор на дополнителен приход - бидејќи рачно изработена како никогаш не е во мода!

Така, активниот животен стил ќе донесе нови познаници, пријатни впечатоци, одлично расположение, а во некои случаи дури и подобрување на финансиската состојба.

Една девојка која не застанува и ги проширува своите хоризонти мора нужно да стане поинтересна и привлечна во очите на силната половина на човештвото. Ова додава самодоверба и дава поттик на оптимизмот. Па, е време да се движиме кон соништата!