Модерната жена има тенденција да ги почитува социјалните стереотипи кои тврдат дека се слаби за да бидат многу модерни. Постои само една тага: младите девојки постојано се збунети со дефиницијата за "хармонија" и "добиток", провоцирајќи се на директна анорексија.

Гордо се нарекува себеси мед, жена која доживува сериозен недостаток на исхрана, хранливи материи и витамини, дури и не се сомнева во каква штета предизвикува нејзиното здравје. Но со право жената која не губи, не се повреди, а сепак ги исправи резултатите не за еден месец.

Што не може да се направи во потрага по говеда?

Како правилно да ја постигнете саканата хармонија?

За да започнете, не мора целосно да престанете да јадете, важно е да се држите до исхраната, што помага да се намали телесната тежина без да се наруши дигестивниот систем и општото добро. Идеално, ако тоа ќе биде изготвено поединечно и искусен диететичар.

Во обид да станете тенки за една недела, вие не само што може да се ослободите од вишокот килограми, туку и да направите многу болести, хронични - вклучувајќи ги и. Брзо намалувањето на тежината, ризикувате губење на тежината и гола кожа, многу стрии, намалувајќи го апетитот воопшто. А сепак: Екстремната губење на тежината се заканува со истото брзо зголемување на телесната тежина, и ова е долготраен медицински факт.

Како да станете тенки како модел?

Реткиот модел ја намалува тежината со сопствената програма за губење на тежината. Нејзините за нив се искусни диететичари кои ја следат обуката на девојчињата на демонстрации, нивната исхрана во секојдневниот живот и така натаму.

Ако не сакате подиумот, но само сакате да станете кревка како модел, обидете се со долготрајна и ефикасна шема за безбедна губење на тежината, базирана на зголемување на физичката активност и намалување на количеството потрошени калории.

Говорејќи на подостапен јазик, следниве препораки ќе ви помогнат да станете тенки:

 1. Да почнеме со тоа, да го намалиме обемот на храна и да научиме да го броиме бројот на калории содржани во него;
 2. Потоа, постои транзиција за одделни оброци и закуски. Таквите метаморфози на храна помагаат да се забрза реалниот метаболизам и да се намали веројатноста за акумулација на вишокот на маснотии;
 3. За да ги запалите максималните калории, секој мора да си даде анаеробен товар. Ако нема време да ја посетите салата, постои можност да се замени со пешачење, шеталиштето, џогирање или пливање;
 4. Не претпоставувајте дека само физичката вежба само ќе ви помогне брзо да станете тенки. Додека не ги менувате храните страсти, нема да се почитуваат промени;
 5. Многу е важно да престанете да јадете два до три часа пред спиење. Во овој момент вистинскиот метаболизам се забавува, а вишокот на калории се трансформира во маснотии. Многу е пожелно да се започне еден ден со густ појадок, кој ќе даде енергија за долго време;
 6. Во паузите помеѓу главните оброци, ставете го глад на закуски во облик на јаболка, моркови, светлина салата, банани итн;
 7. Човечкото тело има тенденција да се збуни глад и жед. Во текот на денот е многу важно да пиете осум чаши вода, без супи и други течности. Ако користите многу кафе, количината на прочистена вода треба да се зголеми;
 8. Пренасочи менито на поголема содржина на овошје, зеленчук и протеински производи со содржина со маснотии. На пример, да го промените вообичаениот леб за трици.

Како да станете тенки за 1 ден?

Ако навистина треба брзо да станете тенок, тогаш во еден ден навистина ќе се ослободите од неколку вишок килограми.

Можете да го направите ова користејќи еден од следниве методи:

 1. Монодитен ден или истовар на еден производ. Вреди да се напомене дека таквите мерки треба да се подготват, наместо да се донесе одлука за гладта наутро во истиот ден;
 2. Мешана исхрана, суштината на која е да се јаде еден ден две јадења. На пример, можете да изберете тандем од сирење и јогурт, зеленчук и морски плодови, диетално месо и краставици;
 3. Лаксативи. Пилулите кои предизвикуваат растројство на стомакот треба да се земат не само наутро на гладниот стомак, туку и за време на ручекот. Цел ден се препорачува да се пие многу течност, што ќе помогне да се спречи дехидрација. Ако постои контраиндикација за земање такви лекови, да се влоши за неколку килограми ќе му помогне чај со слабо слабеење;
 4. Да се ​​олесни на 4-5 кг дневно е многу ризично, но тоа често го користат жените пред важен настан. Неговата суштина е употребата на силни диуретични производи кои предизвикуваат екстремна дехидратација на телото. Како што знаете, таквото намалување на телесната тежина е далеку од една од контраиндикациите;
 5. Сеопфатен напад - т.н. многу ефикасна еднодневна губење на тежината, што вклучува истовремено одбивање на храна, примање лаксативни и диуретични лекови, посета на сауна и целосно исклучување на било која течност. Откако ќе го доживеете сето ова, ќе гледате рамен стомак најмалку една недела, но тогаш тежината ќе се врати со катастрофално темпо.

Избра како да стане кревка и тенка? Не заборавајте да прикачите тежина!

Единствено "Сакам" и "Можам" е малку за да се губат телесната тежина повторно една недела подоцна, како порано, или уште потешко.

Сакајќи да одржувате хармонија за многу години, научете да се придржувате кон некои правила:

 1. Алтернативна обука за сила и анаеробни вежби;
 2. За промена на режимот на храна, користејќи наизменично фракционална исхрана 5 пати на ден и сеопфатна исхрана, која вклучува три оброци без закуска;
 3. Исклучи веројатноста за булимија преку делумно напуштање на нивните омилени производи, наместо целосен бојкот во однос на таквите;
 4. Многу е важно да не се враќате во поранешните количини на храна, инаку килограмите не само што ќе се вратат, туку ќе почнат да растат со ужасна активност;
 5. Барајте алтернатива на штетна или сакана храна. Соодветно е да се заменат колачи со мед и црно чоколада и колачи - со козметички колачиња или печење чипови;
 6. Држете го дневникот за вашите успеси и не се осмелувајте секој ден, страдајќи од секој грам;
 7. Активирајте се со поддршка на истомисленици и пронајдете стимул за вас.

Важно! Секое тело ги става своите лични барања за износот на потрошените калории. Слушајте ја и не ја исекувајте храната на минимум, доведувајќи се до глад. Истото важи и за физичка активност.

Не секој има способност да искине еден и пол часа на тркачки патека. Ако е премногу тешко за вас, побарајте алтернатива во форма на велосипедски ролери или ролки, на пример.