Многу неискусни дами во секс во одреден момент размислуваат како да го задоволат човекот во кревет. Впрочем, пожелно е да не биде само симпатичен и интелигентен придружник на животот, туку и голема љубовница.

Често пречка за хармонични сексуални односи е традиционалното пуританско образование, како и разни комплекси. Не плашете се. Само ослободување од страв, можете да бидете колку што е можно повеќе за да се покажете за време на сексуалните игри и да изведете неприродно задоволство на човекот.

Фаза на обука

Ајде да зборуваме искрено: има многу митови за сексуалните желби на силен секс. Ако ги следите стереотипите, тогаш прашањето за тоа како да го задоволите вашиот сакан сопруг во кревет, добивате едноставен одговор: одберете ја вистинската поза, активно да влијаете на главната ерогена зона - пенисот, и не заборавајте да стенкате за време на процесот.

Таквиот совет не ја зема предвид важната поента: мажите, како и жените, очекуваат од интимната наклонетост на нежност и топлина. Важно е за момчињата да ги ценат и да даваат пријатни чувства не поради груба страст или поради потреба спротивно на сопствената волја. Затоа, пред да се преселите во главниот дел од акцијата, обрнете внимание на подготовката за секс и увертира.

Како можеш да се подготвиш да го изненадиш и да го задоволиш твојот сопруг? Еве неколку начини:

 • Да се ​​капе или да се тушираш во тушот пред да одите во спалната соба за маж - да, се релаксирате, да го измиете вашиот замор, акумулиран во текот на денот, бидејќи вистинското расположение е половина од успехот;
 • Користете кремови, дезодоранси и деликатни парфеми - ова се вашите помагачи во врска со искушението на саканата, бидејќи вклучуваат тактилни сензации (мека свилена кожа, чиста мазна коса) и чувство на мирис;
 • Ако мажот сѐ уште не дојде од работа, може психолошки да се подготвите за страсна ноќ на љубовта, да читате еротска книга или да гледате вистински филм (немојте да бидете срамежлив, бидејќи нема ништо лошо во ова, вие дејствувате во корист на семејните односи);
 • Погледни во гардероба за заводлива лен: чиниите на гаќички и чорапите ќе ја заврткаат главата до злобните и ќе се прилагодат на десниот бран, а свилената облека и светлината peignoir ќе го натера да заборави на сите тешкотии и веднаш да се вклучи во играта;
 • редовно вежбајте вежби за зајакнување на задникот и мускулите на вагината: да ги притиснете и да ги релаксирате за возврат, тогаш можете да доставите многу радосни емоции кај вашиот сопруг.

Сакате да знаете како да го задоволите мажот? Главната тајна - разбере, пред сè, неговата психологија, а само тогаш физиологијата. Обидете се на интуитивното ниво за да го почувствувате расположението на вашата сакана.

Во една ситуација, тој може да биде активен, да сака агресивна галење и рудиментарен ритам, а во другиот случај, ќе биде уморен и вознемирен по работа, надевајќи се на релаксација и релативна пасивност во сексот.

Прекрасната љубовница може да ги разбере зборовите, гестовите и навестувањата на нејзината сакана, што сака и како да му помогне да ја достигне состојбата на блаженство.

Никој не вели дека треба целосно да се раствориш во човек и да заборавиш на своите желби. Сеопфатната жртва во интимните односи порано или подоцна ќе доведе до нивниот неуспех. Но, егоистот во сексот не може да биде, потребен ви е златно значење.

Прелудијата е важна

Честа мит е дека момчињата не треба прелудиум, тие сакаат да одат директно на "причина". Ако отворено разговарате со вашите машки пријатели за темата на интимниот живот, тогаш ќе разберете - мажите исто така очекуваат нежност и топлина на меѓусебна наклонетост, како и жени.

Ако надворешната ситуација е вообичаена (не леташ со авион или немаш родители во соседната соба), малкумина ќе сакаат сексот да оди веднаш. Cavalers се навистина побрзо и полесно да се возбуди од дами, но тоа не значи дека треба да се однесувате на принципот на "побрзо, толку подобро".

Напротив, од надлежната љубовница се очекува да му дозволи на партнерот да го рашири задоволството, да кликне на различни копчиња на неговото тело, постепено да го доведе детето во состојба на блаженство.

Значи, уште едно правило за тоа како да се задоволи човекот во креветот, звучи вака: обрнете внимание на прелудијата. Направете го тоа навистина незаборавно, исполнето со тактилни чувства и позитивни емоции.

Еве неколку совети:

 • Прелюди започнува долго пред да се најдете во спалната соба. Тенок комплимент, шега со сексуален поттекст, допир на рака или нежен бакнеж веќе е почеток на играта;
 • Дури и секси свилени облекување може да послужи како сигнал за непосредна близина. Визуелните слики работат одлично за мажите, вклучувајќи ги и фантазиите и желбата. Сакате да го совладате нејзиниот сопруг со нозете, да нападне на погрешно место? "Заборави" да ги облече гаќи и да им каже дека патеката е отворена;
 • Момци сакаат новина во сексот. Размислете за нова слика за вас: љубовница тигри, медицински сестри или наставници во училиштата, корисни гејша или стилски стјуардеса. Запомни, ако го направи тоа во бањата, на масата на кујната, на подот. Ако не, понудијте нестандарден партнер за вашата парола опција;
 • Вашиот сопруг е возбуден и сака секс тука и сега. Тоа е време на нежни бакнежи, устави за уста, еротска масажа и потрага по ерогени зони околу телото на некој близок. Обрни внимание на претходните милувања, но не го одложувајте процесот премногу. Важно е мажот да се опушти и да чувствува дека го сакаш. Следете ги неговите сигнали. Ќе видите кога тој е подготвен да оди на "главниот курс".

Што треба да се сетам во текот на сексот?

Како да задоволиш човек за кого сакаш да си единствен сопруг целиот свој живот? За ова ќе мора да проучите некои од сложеноста на мудроста на телесната љубов.

Секој аспект на сексуалните игри е важен:

 • Орални милувања. Веројатно не најде човек кој не би го ценил minet. Проучи го техниката на орален секс, и ќе ја пренесеш својата сакана на седмото небо. Заборавете на рацете, тука ќе треба да работите со устата, усните, јазикот, па дури и забите. Важно е да не му наштетиш на партнерот, полека, но ритмички, обрнувајќи внимание на различни интимни зони.
 • Разновидност претставува Искористете ја удобноста за двете партнери кога жената е на врвот и ритмички се движи, или познатата позиција "69", во која љубовниците истовремено галеат едни со други. Можете да го пробате стилот на "мисионери" или "партнер зад". Сите во ваши раце - експеримент!
 • Дадете чувство за себе, немојте да бидете воздржани. Сакате да стенкате? Остани Дали сакате да викате и да гребете? Направете го тоа, само не претерувајте - не плашете ги несреќните соседи, не ја гребете кожата на човекот на раните. Бидете искрени, не стенкајте, ако навистина не размислувате за секс, туку за нешто друго.
 • Не биди земски егоист. Обидете се да бидете сигурни дека и двајцата се забавувате. Слушајте ги стомаците на вашиот сопруг, неговите движења и зборови. Бидете сигурни, тој ќе ви овозможи да разберете во која позиција и колку брзо се движите, без разлика дали се однесувате нежно или премногу агресивно.
 • Престанете да зборувате во кревет. Претставниците на силната половина на човештвото навистина не ги сакаат разговорите кога станува збор за сексот. Разгалете го својот сопруг, оставете ја својата душа за друга пригода. Сѐ уште имате време да разговарате по физички уживање еден во друг. Но, стенкањето и слабиот шепот од некохерентни зборови за љубовта ќе бидат сосема соодветни. Исто така, не плашете се да зборувате ако не ви е непријатно или сакате да ја смените позицијата. Можно е да го насочите партнерот со помош на раце, но тивките тимови ќе ви помогнат да го направите вашиот сопруг попријатен.
 • Ако не сте првата година во брак, сексот станува свеж и неинтересен, обидете се да го диверзифицирате вашиот интимен живот. Забавувајте се со својот сопруг во слободно време. Прашајте го што сака да го направи во спалната соба со вешто љубовница. Изберете оние кои ви се интересни и експериментирајте. Одете во секс продавницата и подигнете слика за интимни игри, купете некои додатоци. Прочитајте ги книгите што ги опишуваат ориенталните техники на искушението на еден човек.

Нема жена која нема да може да го задоволи нејзиниот сопруг. По правило, мала пракса и искрен интерес за нејзиниот сопруг доведуваат до фактот дека саканата сопруга станува убава љубовница, со која сакам да живеам цел живот.