За маж, жената не е само предмет на созерцание и љубовница, туку и соговорник. Не секоја девојка може и знае како да комуницира со момчињата, но знаејќи некои од карактеристиките на машката психологија, лесно е да се научи.

Човекот не сака да разговара со мене - што да правам? Како да се претвори изгубениот интерес во врска и дали има едноставни совети за тоа како правилно да научат да комуницираат со спротивниот пол?

Карактеристики на машкиот карактер

Сите луѓе се индивидуални. Момчињата и девојчињата имаат свои особености. Главната работа што ги обединува е инстинктите. Дури и најранливите лица се водени од нив, без да го знаат тоа.

За да разбереме како да комуницираме со дечко, мора да се има предвид следните аспекти од неговиот живот:

 1. Човекот е освојувач. Од времето на првите луѓе, многу се сменило, освен едно - желбата да доминира. Секој човек сака да се чувствува како победник, особено во љубовна врска. Затоа, кога комуницирате со момче, не треба да се обидувате да преземете водечка позиција. Вие не треба да повикувате неколку пати на ден и да пишувате писма со одобрение или да ги пополните поканите за датум - ова е ограничување на човекот. Така, тој може да мисли дека тие се обидуваат да управуваат, и, се разбира, тој ќе се обиде да ја прекине секоја комуникација со вас. Најдобар начин да ве потсетам на себе е да покажете добра волја и грижа. Кажете му што се сеќавате на минатиот состанок или прашајте за неговата здравствена состојба и успех. Како да започнете разговор со дечко? Покажете го вашето внимание.
 2. Машка логика. Момчињата имаат сосема поинаков вид на размислување - повеќе се базираат на логиката, а не на чувствата. Затоа, во разговорот со нејзиниот сопруг прекумерната емоција ќе биде излишна. Сепак, не треба да се имитира неговиот стил на говор и да се обиде да стане "неговото момче". За да комуницира на машки теми, тој има пријатели.
 3. Мултитаскинг не е за нив. Неодамнешните студии за нервната структура на мозокот откриле дека мозокот на човекот е полесен за справување со едношалтерските задачи. Затоа, ако некое лице јаде или чита нешто, тогаш, најверојатно, нема да го излечи вашиот третман.
 4. Остро гласини. За разлика од жените, мажите се многу чувствителни на тонот на звукот. Затоа, она што е важно не е она што девојката вели, туку како таа го прави тоа. Кога разговараш со момче, треба да го гледаш тембросот на твојот глас: толку меко е, толку е пријатно да се слушне.

Ако некое лице молчи, тоа не значи дека не сака да разговара со вас. За да се отстрани срамноста на партнерот, не се срами да поставуваат прашања - тоа ќе го олесни контактот и ќе го направи разговорот поситен. Започнете разговор со малку размислување гласно, што ќе го фати и интерес на соговорникот.

Разговор за човек

Многу девојки, кои го подготвуваат симпатичниот хор, поставуваат прашања "како да почнат да разговараат со момчето кое сака?" Вие не треба да падне во ступор пред очите на еден човек, бидејќи тоа е иста личност како вашата девојка или пријател. Кога комуницирате со него, треба да постигнете појава на природна и опуштена атмосфера.

Клучот за траен однос е заеднички интерес. Затоа, на првиот разговор не двоумете се да побарате од момчето прашања за неговите хоби и хоби. Важно е да се разбере она што му се допаѓа, а потоа ќе биде полесно да се изгради комуникација.

Не е неопходно однапред да се подготвувате за разговор со еден човек, но за да дознаете што е заинтересиран, нема да заврши. Вие не треба да го разберете спортот или оружјето, да комуницирате на овие теми со кои има пријатели. Меѓутоа, ако сте навистина свесни за овие теми, тогаш можете да го поддржите или дополнете вашиот разговор со вашето знаење.

Најдобрите теми за пријателски разговор се:

 • хоби;
 • литература;
 • патуваат;
 • кино

Ако пријател како наука, можете да разговарате со него на тема наука за животната средина. Разговараат за постоење на НЛО или прашајте го она што го знае, но не знаете. Човекот сака да се чувствува добро, па не плашете се да побарате нешто да објасните или да кажете повторно.

Освојте од првите минути

Многу девојки сакаат да знаат како да комуницираат со дечко за да уживаат во првите минути од разговорот.

Сите луѓе се различни, сепак, знаејќи неколку едноставни правила, може да се стави дури и најстуден човек:

 1. Девојчето е мистерија. Мажите сакаат да го освојат, и колку подолго соговорникот ги штити своите тајни, толку подобро. Вие не треба да го отворате момчето на првиот ден и да кажете за менталните рани или претходните врски.
 2. Не плашете се. Скромноста ја краси девојчето, но прекумерното затворање може да се роди. Ако сте забавни со вашата избрана, таа ќе ја поставите на вас.
 3. Ја знаете цената. Дури и ако предметот на воздишка те измами, не заборавајте за твоето достоинство. Гордоста е над сè друго.
 4. Сакај се Почесто жените поставуваат прашања, "зошто момчето само престана да разговара?" Често, целата вина е пониска самодоверба. Пред да се обиде да го привлече вниманието на партнерот, треба да се сакаш себеси.
 5. Останувам женски. Кога комуницира луѓето, е својствено да го копира однесувањето и говорот на разговорот на соговорникот, тоа помага да се најде заеднички јазик. Ако во лексиконот на човекот има многу навредливи зборови или сленг, не е потребно да се повторува, тоа е спротивно на женската природа. Ова однесување не се однесува на огромното мнозинство на мажи.
 6. Бидете сами Во потрага по чувства, можете да заборавите за вашата личност. Со цел да продолжите да комуницирате со момчето не донесе разочарување, не треба да го криете "себе" зад маските.

Покрај тоа, секоја девојка мора да ја задржи својата независност. Човекот мора да разбере дека партнерот е самодоволна личност која бара еднаков партнер, а не утеха или извор на приход. Со цел да се разбере како да се комуницира со некогашното момче, вреди да се запамети неговите интереси и хоби. Меѓутоа, ако нема желба да се воспостави блиска врска, не е неопходно да се разговара за интимни прашања.

Комуникација на Интернет

Сè повеќе, односите започнуваат со комуникација во социјалните мрежи. Овој лесен начин да се најде партнер е многу корисен, но не е лесно да се заинтересирате за нечија редовна кореспонденција. Постојат неколку едноставни совети за тоа како да комуницирате со момче преку интернет.

За да привлечете внимание кон себе, доволно е да оставите геј коментар на фотографијата, но не е неопходно да се "заколнат" сите фотографии или записи на неговата страница на социјалните мрежи. Ако момчето не одговори на вашите знаци на внимание, не плашете се да напишете прво. Не се принудувајте да започнете да комуницирате со банални фрази. Обидете се да го интригирате соговорникот, покажете му каков добар разговор со една девојка како тебе.

Друг начин правилно да се интересира "потенцијална жртва" - да ги ажурирате фотографиите во социјалните мрежи. Мажите се познати дека ги сакаат очите, па добар аватар дефинитивно ќе ја интересира вашата избрана личност. Овој совет ви помага да разберете како правилно да комуницирате со дечко на интернет без да користите зборови.

Дури и ако момчето покажува сочувство кон мрежата, не зборува за сериозноста на неговите намери. Често, врските на Интернет се сметаат за лесен флерт, па затоа не треба да бидете лути на избраните љубовници, без да морате да зборувате со него во живо.

Општи препораки

Во секоја ситуација, вреди да се следат некои општи препораки кои ќе помогнат да се изградат интересни и долгорочни односи. Како да научите како правилно да комуницирате со момчињата?

Не заборавајте за работи како:

 1. Изглед. На вистински состанок со еден дечко, не треба да го ставате лицето на килограми шминка. Тоа треба да биде едноставен ма-up, кој нема да привлече внимание. Треба да биде природно и ненаметливо.
 2. Јазик на телото. За време на посетата, важно е да се следи вашата позиција и движења. Крзнал оружје на градите, заоблени назад, спушти напред главата - неприфатливи грешки. Важно е постојано да се одржува држењето на телото, а не да се прифаќаат затворени мислења, да се бара "умерен" контакт со очи. Ова не значи дека момчето треба постојано да гледа во лицето. Прекумерните визуелни контакти можат да се оддалечат. Повремено можете да ги поправите непослушните прстени.
 3. Парфем Тој не треба да биде вкусен - слатко. За романтична средба, ќе се вклопат ароми со белешки од ванила, лаванда и мошус.

"Зошто момчето не престане да разговара со мене?" - честа прашање што го постави девојка која стана жртва на измама. Често, колапсот на врската е предизвикан од негрижата на девојката кон нејзиниот љубовник. За да работите продуктивно со момчињата, не треба да посетувате многу часови обука.

Вистинското искуство е најдобриот учител. Следејќи ги неколкуте сложености на комуникација со момците, можете да ја направите вашата врска со спротивниот пол поинтензивна и интересна.