Како да започнете разговор со дечко кој сака? Изненадувачки, според психолозите, во справувањето со спротивниот пол делува "златно правило" за ефикасноста на рекламирањето. Во прво време, ние цртаме неволно внимание, а потоа го претвораме во произволно, соочувајќи се со точки на интерес. Што значи ова?

Всушност, сè е тривијално. Не е задолжително веднаш да измислуваат и измислуваат нешто необично, избирајќи ги оригиналните теми за разговор со симпатичен странец. За да го оцени богатиот внатрешен свет на девојката, тој ќе успее тогаш, ако тој се заглави на " јадицата ". Но, прво ви треба мамка!

Важно е да се започне со едноставна и разбирлива тема за разговор специјално креиран за такви прилики. Ако девојката е симпатична кон нејзиниот придружник - со задоволство ќе продолжи да се запознава. Тој сигурно не пропушта шанса!

Но, пред да започнете разговор со непознат човек, треба да бидете сигурни дека имате вистинско расположение. Дури и докажаното време и искуство на оваа тема нема да помогне ако девојката се сомнева и се чувствува страв. Можете да користите неколку совети кои ќе ви помогнат да се изгубите во клучниот момент.

Совет прво - нема страв!

Размислувајќи за тоа како да започнете разговор со дечко во социјална мрежа или за време на лична средба, секоја девојка се сомнева во некое време - дали има нешто за што вреди да се знае? Стравувањата од неочекуван удар за самодоверба ги спречуваат речиси половината од дамите тајно да сонуваат за прекрасен странец кој живее во соседството или живее во омилен разговор.

Но, едноставен разговор не открива никакви "подмолни планови", никој не знае за нејзината симпатија за еден млад човек! Дури и ако тој одбие да се запознае, на досаден начин или да се жали на недостатокот на слободно време, нема страв да се плаши.

Совет на вториот - повеќе насмевки!

Лесен и лесен разговор за неутрална тема воопшто не е повод да се погледне тажно или спремна. Не е неопходно да се направи впечаток на мрачна или премногу сериозна личност, инаку целата намера ќе пропадне.

Шармантна насмевка дефинитивно ќе го привлече вниманието на интересен човек, и што е најважно - тој ќе му даде пријатни сеќавања на неочекуван познаник.

Совет три - одберете го вистинското време за комуникација

Пред да започнете да разговарате со дечко по телефон, треба да знаете дали е лесен за разговор со него. Можеби личноста во моментов нема да се најде и минути за разговор. Тоа се случува дека во една секунда пред повикот некој го расипал расположението или бил лут.

Или можеби сиромашниот човек едноставно не спиел. За да дознаете за расположението на соговорникот кога копирањето на Интернет е малку посложено. Веројатно, грешки во правописот или долго чекање за одговор може да се должи на недостаток на време.

На сè друго, важно е да не заборавите за вашето расположение. Како да започнете разговор со дечко по кавга со роднини или по непроспиени ноќи во подготовките за испитите? Одговорот е еден - не!

За жал, во светот постојат единици на среќа кои можат да се апстрахираат од непријатни мисли и психолошки да растурат пред важен разговор или средба. Подобро е да не се обидеме на судбината, да се евидентираме во своите редови и да ризикуваме засекогаш да ја изгубиме можноста за датираме со објектот на воздишка.

Совет четири - Помалку игри!

Не би требало да го земате овој совет премногу буквално, бидејќи кобно трепери и никој никогаш не го откажал ударот.

Ова е првиот впечаток што не треба да се влошува на следните состаноци. Не вреди да лажеш и да се обидуваш да бидеш оној кој навистина си.

Особено ова правило важи за датира на интернет, каде што многу луѓе сакаат да се декорираат. Нема смисла, бидејќи кога станува збор за личен контакт, вистината ќе се открие, и и двете ќе се соочат со разочарување.

Теми за разговор

Значи, подготвителните фази се зад себе, и треба да се размислува за соодветна тема за датирање. Како што веќе беше забележано, првиот контакт воопшто не е погоден за разговори за загревање на срцето и сервисни разговори. Многу девојки се обидуваат да го пронајдат оригиналниот пат до срцето на човекот и да изберат нестандардна тема за комуникација.

Ова не е секогаш добра идеја, бидејќи момчето можеби не е свесно за кое било прашање, а потоа разговорот нема да се затвори. Најдобрата опција е неутрална тема, веројатно запознаена и со двете. За секоја верзија на познаник има свои, најуспешни теми.

Како да започнете разговор со дечко на интернет

Денес, огромен број луѓе од сите возрасти поминуваат време на отворените простори на мрежата. За повеќето од нив преписката во социјалната мрежа е одлична можност да се најде пријател. За многумина, таков начин би изгледал сомнителен, бидејќи тешко е да се осигура дека постои искрена симпатија без комуникација во живо. Да, и ризикот да се вклучите со измамници и перверзни е премногу голем.

Но, ако го отфрлиме скептицизмот и сомнежот, ќе мораме да го признаеме очигледниот факт - Интернет успеа да ги поврзе милионите срца. Затоа, вреди шанса да се обидеме среќа.

Каде да го започнете разговорот? Бидејќи соговорникот е човек, не може да се спомене облеката, модните списанија, домашните работи и рецептите. Повеќето момци ги препознаваат овие теми како едноставна брборењата, а девојката брзо ќе се снима во здодевни и неинтересни личности. Вие не треба да започнете да зборувате за фудбал, за градење, за разговор за политика или автомобили. Ако дамата не ги разбере овие проблеми, тогаш таа нема да може да го поддржи разговорот.

Кои теми се релевантни за кореспонденција во социјалната мрежа?

 • Дискусија за аватари. Можете да побарате позадина на позадина во заднина, прашувајте каде и кога е снимена фотографијата. Вие не можете да организирате испланирана страст и да обрнат поголемо внимание на надворешните придобивки на младиот човек. Ако сте нашол во профилот во социјалната мрежа уште една фотографија - искажете своето мислење за нив.
 • Разговор за филмот. Можете да ги споделите вашите размислувања за приближната премиера на блокбастер. Дали момчето оди во филмовите на филмот со кој сте сонувале да видите? Дали му се допадна
 • Итна тема која жестоко се дебатира во земја или град. Што мисли за тоа?

Во преписка со момчето, важно е да не се заборави за правописот и интерпункцијата. Без да го добиете одговорот на последното прашање, не треба да започнете да пишувате нови. Дијалогот треба да остане дијалог, инаку познаник може да се смета за неуспешен.

Како да започнете разговор со дечко на личен состанок

За лично запознавање со момчето, постојат многу едноставни и логични алгоритми кои се погодни за секое место, без разлика дали станува збор за автобуска станица, кафе или фитнес.

 • Се претстави себеси Нема ништо поедноставно отколку што едноставно се приближувате кон непознато момче и го именувате вашето име. "Здраво, јас сум Кристина! А што е со тебе? " Следно во разговорот треба да го користи името на соговорникот - му се допаѓа.
 • Користете ги околностите околу вас . На крај, може да се пожалите за недостаток на автобус, во институтот - за долги парови. На улица можете да прашате дали дождот ветува. Изненадувачки, баналниот разговор за времето често функционира.
 • Побарајте помош . Во училиштето, побарајте да ги внесете книгите, во салата - проектил. Нека ја покаже својата храброст и сила.
 • Ви благодарам и фалеше . Момци сакаат комплименти и благодарност не помалку од девојки. Можете да го фалат не само мускулите, туку и за одлична колонска или кошула.
 • Пополнете го познаник на висока белешка . Нов состанок е пожелно ако првото избие ненадејно. Може да се каже дека долго чекаат дома. Главната работа, не заборавајте да се насмевнам конечно и да информираат дека средбата е пријатна. Ако дечкото е навистина заинтересирано, тој секогаш ќе понуди да разменува броеви или да организира состанок во кафуле.

Како да започнете разговор со дечко по телефон

Телефонскиот разговор е различен од било кој тип на комуникација и има многу предности и недостатоци. За недостатоците вклучуваат и отсуство на дополнително време за одговарање, како кога се зборува на Интернет. Покрај тоа, кога зборувате по телефон, девојката губи прекрасна можност да го импресионира соговорникот со шармантна насмевка и шарм.

Од друга страна, разговорот по телефон не е толку страшен како да преживее. Во исто време постои шанса да го цениме интересот на партнерот за интонација и темпото на неговиот глас. Темата на разговорот е секој, лесен и едноставен, кој ви овозможува брзо да се дружите.

Што може да бидат опции?

 • Што правите кога не сте во социјалната мрежа?
 • Дали сте добро запознаени со градот? Предложете добро кафе, ве молам.
 • Како планирате да ги поминете вашите одмори?
 • Кажете ни нешто интересно за себе!

Успехот на разговор по телефон може да се предвиди со помош на стандардни психолошки техники. Доволно да се прилагоди на темпото на говорот на соговорникот и да му дозволи да биде интересно.

Дајте му на момчето шанса да се отвори, внимателно слушај, понекогаш правејќи соодветни комплименти. Верувај ми, овој разговор ќе биде запаметен подолго време!