Убави нозе и задникот се гордост на секоја жена, па ако сте незадоволни од вашата фигура, исправувањето на ситуацијата ќе ви помогне со основните вежби, ако ги извршувате 15-20 минути на ден.

Кој резултат сакаме да постигнеме?

Како се формираат прекрасни и еластични задни и бути? Интернетот е едноставно преоптоварен со убави девојки фотографии на девојката.

Гледајќи ги, јас не верувам дека ваквите резултати може да се постигнат дома. И сосема е бескорисно!

Клучот за успех е само неколку основни групи што може да ги совлада секоја жена. Ваша улога ја одигра вашата упорност и верба во успехот.

За да започнете со неколку корисни совети:

 • Сите добро знаеме дека новиот живот започнува во понеделник и завршува во вторник. Креирај мотиватор за себе, може да биде слика која покажува што треба да се залагате за, започнувајќи вежби. Држете дневник за вашите успеси, ветувајте дека ќе купите многу скапа работа, накратко, стори сé за да развиете навика за спортување;
 • Започнете класи, прилагодете ја вашата исхрана, елиминирање на сложените јаглени хидрати. Внесете во исхраната повеќе течност, протеини и зелена боја. Овој протеин помага да се формира добра мускулна маса и не треба да се плашите дека нозете ќе станат како бодибилдери. Вежби во комплекс со правилна исхрана ќе им даде можност не само да изгубат тежина, туку и да ги повлечат мускулите, а не да ги исфрлаат;
 • Друг корисен совет за диета: Ако навистина сакате да јадете слатка, но извадете ја калориите, зголемувајте го времето на тренингот или обемот на работа. Подобро е одвреме-навреме да се пробива, да се јаде колачи, ролни и чоколади;
 • Секој стрес на необучени мускули започнува со загревање, ова е задолжителна точка на програмата, без греење може да бидете повредени. Точно од моментот кога веќе не чувствувате болка во нозете и задникот, треба да го зголемите товарот со помош на мали тегови и да одвоите повеќе вежби за тоа време.

Упорност и трпеливост, а за неколку недели ќе имате совршени колкови и задникот, а не полошо од моделите за фитнес.

Како да пумпате нозете одвнатре?

Еве некои ефективни вежби кои им помагаат на девојката да го исправи обликот на внатрешниот бедро.

Токму овој дел од ногата секогаш се загрижува повеќе: тука групата на мускули речиси не е вклучена во работата, брзо згаснува и се качува, правејќи ги колковите грди:

 • Ефикасно зајакнување на бутовите во внатрешноста на типот на вежба "ножици" во сите варијации. Можете да ги извршите со подигнати или спуштени нозе. Во вториот случај тоа ќе им помогне и притисни на печатот;
 • Несакани ефекти на коленото, тоа го прават, наизменично пренесување на тежината на телото од еден свиткана на коленото на другиот;
 • Седењето на истегнување ќе им помогне на пумпање на колковите не само од внатре, туку и од задниот дел на бутот. Извршува од седечка положба, силно позиционирајќи ги своите права нозе. Израмнете ги чорапите под агол од 90 ° и обидете се да ги допрете со рацете. Држете во таа положба за некое време;
 • Дома, за да создаде група на мускули во внатрешноста на бутот ќе помогне нормална топка. Потребно е да се направат неколку пристапи, силно зафаќајќи ги нозете од стоечката положба или да седи некое време.

Запомнете дека часовите треба да бидат редовни, само дневните вежби ќе ви помогнат да формирате идеална фигура.

Како брзо да пумпате мониста?

Како да ги исфрли колковите во една недела? Со цел да се постигне брз ефект, ќе морате да додадете сила во главниот комплекс, а не само.

Предуслов за успех во толку кратко време е:

 • Точна и избалансирана исхрана;
 • Моќ товари, тука се добро докажани тегови или било тежина на нозете. Ако дома не постои таков инвентар, можете да го користите редовниот ранец, полнејќи го со нешто тешки;
 • Зголемете го времето за обука два пати;
 • Дополнителни дневни џогирање.

Комбинирање на комплексот, ќе постигнете резултати за една недела или половина. Пред да започнете, размислете дали може да се справи со таков товар? И не заборавајте за загревање пред да започнете со часови.

Сепак, не очекувајте резултатот да биде брз, и по една недела на обука ќе добиете тенки фитнес нозе. Разбирање: она што сте го "акумулирале" во месеци и години, во една недела не "изгори".

Основен комплекс

Основни вежби кои ќе им помогнат на девојката брзо да ги заостри пумпичките и бутовите на пумпата:

 • Земете напред, нога на колена со нога од стоечка положба. Можете да почнете да правите комплекс без тегови, но морате да продолжите со тежината. Значи, наскоро ќе го достигнете посакуваниот ефект;
 • Сквота, симулирање на класичното држење на сумо борачи. Обуката е поефикасна со тегови во раце;
 • Земете го кормилото, лесно поставете ги нозете, заземете го положбата што се наоѓа на вашето тело паралелно со подот. Нежно наведнувајте ги нозете во скутот, оставајќи го газот назад, спуштете го и исправи го торзото, држејќи ја шипката на издолжените раце;
 • Седнете со мрена или гира;
 • Направете полу-сквотирање од стоечката положба, доволно широка за да ги раширите нозете. Од решетката, спуштете ја карлицата, така што таа формира паралелна линија со подот, не го спуштате бедрото подолу. Држете во оваа позиција колку што можете.

Многу ефикасно стегање на мускулите на вежбите за нозе со ниска клупа, со помош на толку едноставен "симулатор" можете да направите странични и директно чекори на клупата и од неа.

Како да изгубите тежина во колковите, не ги пумпате

Како девојката брзо губи телесната тежина во колковите, не прави вежби за вежбање? Основата треба да биде збир на вежби за истегнување, тоа е дека тие ќе им овозможат на вашите мускули да се повлечат. Комплексот нужно ја зајакнува балансираната исхрана, масажа и така натаму.

Што треба да направите за брз ефект:

 • Најдете неколку основни комплекси кои ќе ви овозможат да не пумпате, туку да ги истегнете мускулите. Тоа може да биде елементарен шпиц, обидете се да седите на тоа од ден на ден. Или, постави стол за себе, стави една нога на неа, се наведнуваат во коленото, а втората повлече колку што е можно;
 • Исклучете од вашата исхрана сложен јаглехидрати, животински масти, солена храна, слатки газирани води, бел леб и алкохол. Внесете во исхраната повеќе животински протеини, на пример, месо од живина со ниски маснотии, свеж зеленчук, трици леб. Обидете се да пиете повеќе вода (до 2 литри на ден), додека треба да се има на ум дека супи, кафе и чај не се вклучени во количеството на пијалок;
 • Нанесете локални лекови - антицелулитна масажа со специјални четки, масажи, масло или крем. Можете да го користите филм заврши со специјални затоплување супстанции, многу ефикасна масажа масажа. Сепак, оваа техника бара некои вештини, а дома тоа не е можно за секого;
 • Речиси моментален ефект може да се види од мед патент: посипете мед на колковите и почнете да постојано држете ја и откинете ја леплива површина на дланката. Масажата продолжува се додека медната маса не ја менува бојата, тогаш мора да се измие.

Во последно време, одобрени за површината на колковите биле примени со сува четка со природна мека наежвам. Тоа предизвикува активен проток на крв во ткивата, ексфолијација на епидермисот, ги елиминира манифестациите на целулит и ви овозможува брзо губат телесната тежина во колковите.

Колку пати одам?

Со цел вежбите да бидат ефективни, тие мора да се повторуваат неколку пати во текот на одреден временски период. Ова го постигнува потребното оптоварување на мускулите со формирање и овозможувајќи им да пумпаат.

Колку време е потребно за да имате тренингот, како резултат на кој можете да постигнете максимален ефект дома и да изгубите тежина во исто време?

 • Ако планирате да доделите комплекс од 15 до 30 минути на ден, тогаш треба да правите вежби секој ден. Физичките оптоварувања во текот на 1-1,5 часа овозможуваат да се намали бројот на часови до 3-4 пати неделно;
 • Вежбите треба да се наизменично, правејќи пристапи од 40 до 50 пати за секој;
 • Прекините помеѓу пристапите не треба да се зголемуваат повеќе од 2 минути;
 • Со избирање на неколку основни комплекси, со текот на времето, можете да ги додадете посложени, идентификување на слабите точки на обука;
 • Ако комплексот стане полесен, дополнете го со сила или сложени вежби, на пример, права линија, барем неколку пати неделно. Ова ќе го задржи целиот тон на телото.

Понекогаш може да се слушне дека е потешко да се напушти часот отколку дома. И ова е навистина така, повеќе ги цениме напорите на платени тренери отколку нивните сопствени. Затоа, ако џебот - одете во салата.

Во секој случај, мора да се сеќавате: да стане убава, не е потребна скапа спортска опрема или костим. Треба само да се развие навика да се следи вашето тело и да не се релаксира.