Прекрасен изглед во секоја облека - сонот на секоја жена. Но, што треба да направам ако природата не награди идеална фигура? Со големината на бистата, можеби, само пластичен хирург, а од задникот и нозете може да се намали и може да биде независно.

Според истражувањата на научниците, многу мажи на прво место обрнуваат внимание на заобленоста на жените: градите, бутот и задникот. Значи, за да го привлечат вниманието на силниот секс, девојките треба да размислуваат како да го исфрлат газот и сламата.

Убави задникот, кои дејствуваат како што се, се заоблени, затегнати и еластични. Со цел да се постигне ваков вид, неопходно е да се обидеме напорно.

Најбрзиот и најлесниот начин да го исфрлите газот - отидете во салата на квалификуван тренер кој ќе покаже што вежби треба да направите и како правилно да ги извршите. Ако не постои можност или желба да одите во салата, тогаш можете да пумпате дома и дома.

Вежби за задникот дома

Мускулите на нозете и задникот се практично константни, дури и кога едно лице едноставно седи, малите и големите сфинктерни мускули се вклучени во работата. Затоа, повеќе повторувања и статички вежби нема да помогнат да ги пумпате нозете и нозете.

За да се постигне видлив ефект, доволно е неколку пати да се повторуваат часовите и да се носат со многу тежина.

Пред да започнете со сет акции за да изградите мускули на задникот и нозете, неопходно е да се загрее. Затоплување е потребно за да ги задржи зглобовите од оштетување. Најдобри вежби за загревање се работи, елипса и други аеробни оптоварувања. 10-15 минути е доволно за да ги завршите овие активности.

По загревањето, можете да започнете со основните активности. Значи, колку брзо го пумпаш газот дома?

Најефективната вежба за зајакнување и градење на мускулите на задникот е следното: треба да легнете на подот, рацете се разредуваат на страните, дланките треба да се притиснат на подот, нозете да се наведнуваат на колена и да ги стават нозете на подот. Тогаш е неопходно да се крене багажникот нагоре, пренесување на тежината на рамената и затегање на мускулите на задникот и нозете.

Ова треба да се направи во еден пристап за да се чувствувате уморни. Ова е една од најефикасните вежби за исфрлање на газот. Ако го направите тоа секојдневно, постојано зголемување на товарот, а потоа по еден месец на задникот ќе стане заоблени и затегнати.

Друга популарна вежба за формирање на убави задникот е сквотирање со дополнителна тежина. Благодарение на нив е можно не само да се пумпа газот, но исто така да се донесе во форма на монистра и јајца, нозете како целина ќе стане потенок. Како тежина девојка е најдобро да се избере тегови.

Вежбата сама по себе е како што следува: потребно е да се спушти во полу-седло, така што опашката се појавува паралелно со подот, додека ногата мора да ја допре целата површина со земјата. Се искачи на патеката, прицврстувајќи ги мускулите на задникот, како да ги туркаат сами по себе. За да се постигне саканиот ефект, вежбата треба да се изведува три пати неделно за 5-6 пристапи, 10 повторувања во пристапот.

Одличен начин за исфрлање на свештеник е да извршите мозочен удар. Потребно е да се преземат во рацете на тегови, да се кренат ножевите, да се земе малку газ назад и навалување на телото напред, со главата треба да биде паралелна на ѕидот, а погледот е насочен кон себе. Кога ќе се почувствува истегнување во колковите бицепс, потребно е да се натераат мускулите на задникот и да се исправи.

Поради ова, фрла не само свештеникот, туку и монистрата, и нивните задни скали. Се препорачува да се изврши нацртот на удар 8-10 пати во 5 пристапи два пати неделно. И да се одржи резултатот 10-12 пати во 4 пристапи еднаш неделно.

За папата, исто така, корисни бранови се корне назад. Мораме да се качиме на колена, една нога, да се наведнува паралелно на подот и да го фрлиме со напор додека не се чувствувате уморни. Потоа повторете со втората нога.

Ако сакате да знаете како брзо да го пумпате газот, треба да обрнете внимание на вежбата наречена " одење на задникот ". Треба да седи на подот и да ги придвижува мускулите од петтата точка, да се движи напред и назад.

Со вршење на една или повеќе акции за задникот мускули во прилично кратко време може да се донесе вашиот газ во пристоен изглед. И ако постојано ја одржувате обликот и го зголемувате товарот, тогаш во не многу долго време петтата точка станува цврста, кружна и многу привлечна.

Како да пумпам свештеник без специјални вежби

Некои претставници на прекрасниот секс во современиот свет дури и не земаат и имаат пет минути да прават спорт.

Во овој случај, тие можат да понудат неколку вежби за убава фигура да се изведат без да се одвлечат од нивните главни активности:

  • ако куќата или канцеларијата е скалила, почесто е да се оди за нив, доволно е 20 минути дневно за да се подобри обликот на свештеникот;
  • брзо одење или трчање е исто така добро за поп. Наместо да чекаат за автобус или автобус, подобро е да трчаат да работат на нивните две;
  • За време на паузата за ручек, треба да направите 10 полу-мостови, без да ги прекршите вашите потпетици од подот. Ова ќе ги направи мускулите поеластични за еден месец.

Во прилог на вежбите треба да јадете добро и да јадете добро за да добиете добар газ. Важно е да се користат доволно протеини за растење на мускулите. По обуката треба да пиете обезмастено млеко или протеински коктел, можете да јадете неколку јајцеви.

Секоја намерна акција, порано или подоцна, дава опиплив резултат. Бидете во тек, гледајте ја вашата исхрана и наскоро вашите заоблени форми ќе го привлечат вниманието на спротивниот пол.