Многумина имаат желба да ги декорираат нивните тела. Сакајќи да привлечат внимание, многу луѓе го красат телото со различни обрасци и цртежи. Таквите желби честопати ги посетуваат адолесцентите и младите луѓе. Денес, модата има многу начини да се стави привремена шема на телото со помош на различни боички композиции. Сепак, тие имаат еден недостаток - тешко е да ги ставите сами на себе. Наместо тоа, за купување на транзициона тетоважа, можете сами да се справи.

Колку овие слики ќе се држат до телото - тоа зависи од вас. Тие можат да останат убави до неколку дена ако следите некои едноставни правила и упатства.

Како да се облекувате на тетоважата на телото?

Како што веќе рековме, правилно лепењето на тетоважата налепници на телото може да се направи самостојно.

Главната работа - да заработите однапред со сè што е потребно, имено:

 • слика за промена на тетоважа;
 • топла вода;
 • пилинг за тело;
 • лосион за алкохол.
 • меки козметички салфетки или памучни дискови;

Како да глутен вашето тело Тетоважи: Упатство

 1. За почеток, внимателно исчистете ја кожата на местото каде што ќе биде налепницата. За да го направите ова, третирајте ја кожата со чистење на телото, со што ќе ги отстраните влакната на кожата, што ќе ја направи сликата на површината на кожата многу подобра. Измијте го пилинг, исушете ја кожата и нанесете го лосионот со алкохол за понатамошно обезмаснување на површината. Кремите не можат да се користат;
 2. Темелно отстранете ги транспарентните заштитни ракавици од налепницата. Обидете се да не ја оштетите самата слика, која ќе остане на хартија, бидејќи е многу тенка и кревка;
 3. Ставете ја сликата на кожата, со лицето надолу. Сега сеуште е можно да ја смените локацијата на налепницата или местото на апликација. Ставете ја налепницата за да изгледа што е можно поубаво. Откако ќе ја вметнете сликата, нема да можете да го држите или да го смените;
 4. Земете памучен диск или влажна крпа натопете во топла вода и нанесете тетоважа на хартија. Салфетката треба да биде добро исцедена, а не малку влажна. Притиснете ја салфетката цврсто налепницата. Држете за околу половина минута. Обидете се да не се движите ниту да преместите ниту салфетка ниту налепница. Бидете сигурни дека подлогата за хартија на сликата е рамномерно измиена;
 5. Темелно одделете ја хартиената база од преведената тетоважа. Колку е поголема големината на вашата налепница, толку повнимателно треба да дејствувате, за да не ја оштетите тетоважата. Во оваа фаза, тетоважата е сеуште влажна и може малку да се коригира, на пример, за да ги исправи наборите, доколку ги има. Кога ќе бидете сигурни дека налепницата е позиционирана онака како што сакате, нежно лизгајте ја налепницата со мека крпа за да ја отстраните вишокот на влага.

Златни тетоважа налепници на телото

Флеш тетоважите (брилијантни метални тетоважи) станаа вистински хит на минатата сезона и ветуваат дека нема да излезат од мода дури и следната година. Овие модни Сербсуваат нивните тела не само во одморалиштата, туку и во градот.

Постои огромна разновидност на форми, места на примена и комбинации на тетови, што ги прави доста разноврсна.

Златни тетоважа налепници на телото: колку ги држат?

Производителите тврдат дека тетоважата трае до една недела. Но, во реалноста налепницата ја задржува почетната осветленост само 2 дена, а потоа постепено се затемнува и бриши. Сепак, знаејќи неколку едноставни тајни, можете лесно да го продолжите својот живот, затоа што треба да ја подготвите кожата за апликација.

Златна тетоважа налепници на телото: како да глутен?

Тука ви се потсетуваме како во детството многу деца ги лепеа капаците за трансфер кои беа пронајдени во гума за џвакање. Во принцип, дејствата се исти: отстранете го филмот, нанесете на местото на апликација, впијте се со вода. По 10-15 секунди, тетоважата ќе биде преведена. Што е најважно - внимателно отсечете го делот од сликата што ќе ја преведете.

Налепници на телото во форма на тетоважа

Значи, ние ја подготвуваме кожата пред примена на привремена тетоважа.

Првите два чекори се совпаѓаат со тоа како да се примени редовна привремена тетоважа, односно да се исчисти површината на кератинозните честички со чистење на телото и да се деградира местото на апликација. Ова е направено за да се избегне добивање на честички помеѓу тетоважата и кожата, што ќе го направи затегнување потрајно.

Следниот чекор е да се отстрани вишокот на косата. Овој чекор се зема, се разбира, по желба и колку што е можно. Но, имајте на ум дека брилијантните тетоважи, најверојатно, нема да изгледаат атрактивни, на пример, на вашата рака или нога со прекумерна вегетација.

Каде да купите флеш тетоважа?

Постојат неколку начини да се купи привремена тетоважа. Првиот - најбрз, но, најверојатно, најскапиот - во онлајн продавниците. Вториот е подостапен за дилерите надвор од трговијата. Најевтините налепници можат да се купат на кинески страници, има само еден недостаток - долга испорака.

Каде да се стави флеш тетоважа?

Како што веќе рековме, постои огромна разновидност не само на сликите, туку и на местата на нивната примена:

 • Зглобот е најочигледен начин. Ако сакате, можете да ги користите двете зглобови или да ја преведете целата буква во една рака. Но, ако сликата стигне до кривината на четката, имајте на ум дека тоа ќе биде избришано таму побрзо;
 • На внатрешноста на рачниот зглоб - изгледа многу женствено и рафинирано. Во оваа област можете да примените сè, од цртежи до натписи и нараквици. Препорачливо е да не се носат долги ракави облека, ќе се олеснат тетоважите;
 • На прстите - ако ја пресечете сликата од бразлетна касета, тогаш земи го прстенот фаланга. Избегнувајте свиоци, залепениот прстен продолжува подолго меѓу фалангите;
 • На рацете на рацете - тука ќе благодатно изгледаат мали цртежи. Ова место е поволно бидејќи тетоважите тука ќе се одржуваат долго време;
 • На подлактицата - ако имате тенки раце, нагласете ја нивната елеганција со привремен модел, ќе изгледа стилски и убав;
 • На градите - за ова место создадени специјални цртежи. Во рамките на градот можете да снимате ѓердани во оваа област, а во одморалиштето можете да направите нешто похрабро, во комбинација со костим за капење, тоа ќе изгледа многу елегантно;
 • На задната страна - оваа област е отворена само во топло време, па за таков орнамент е подобро да се прибегне кон одмор, или за одредена забава;
 • На нозете - тука ќе се вклопат цртежи на нараквици. Основното правило е дека сликата мора да биде голема, така што ќе се забележи од висината на човечкиот раст;
 • На необични места - лице, уво, бедро, внатрешна површина на прсти, вратот и други места. Абразијата и леснотијата на апликација ви овозможуваат да вклучите фантазија. Се разбира, лицето е опција за луѓе без комплекси кои се подготвени за изненадени и, можеби, заплашени ставови.

Флеш тетоважи во градот и во одморалишта

Во градот препорачуваме да се применат умерени брилијантни бои. Препорачуваме фини, чисти белегзии, во комбинација со лесен накит - тие ќе станат стилски детали за сликата.

Но, плажата е место каде што можете да шетате наоколу. Нема правила тука. Вклучете фантазија и отелотворувајте ги вашите соништа во реалноста.

Со што се комбинираат флеш-артиклите?

Има многу врски и многу од нив, ајде да погледнеме во некои од нив:

 • Со облека - кога има неколку големи цртежи на телото, размислете за додатоците и облеката, пожелно е да се комбинираат текстурата и бојата на сликата со вашата облека. Се разбира, строгиот класичен костум или вечерен фустан не е погоден за привремени тетоважи;
 • Со нараквици - ако сликата е голема, носете големи белегзии, со мали - мали. Главната работа е, не носат нараквици над залепената слика;
 • Со прстени - флеш тетоважи и фаланги прстени се идеално прилагодени еден на друг. Не заборавајте за уредни но воздржани нокти;
 • Со мехенди - ова е уште еден новоизграден тренд. За време на ракописот на Хена, прашајте го волшебникот да остави место за тетоважи со нараквици, и ќе имате невообичаена златна декорација;
 • Со други златни обрасци, можете да ги расеете низ целото тело. Главната работа - не претерувајте.

Замислете ги вашите соништа во реалност, бидете енергични и секојдневно го менувате вашиот стил со привремени слики на сликата.