На носот е роденден на твојот придружник, празник на св. Валентин, или само желба да се изненади за некој близок. Само банални идеи ми паѓаат на ум? Романтични начини да ја прослават годишнината од свадбата или други значајни за неколку настани - маса.

Вие само треба да се поврзете фантазија и обидете се да се погоди што изненадување би било убаво да ја добиете вашата сакана. Можете да го направите со свои раце.

Потоа, најверојатно, ќе биде повеќе допирање и ќе остане во споменот на нејзиниот сопруг за живот. Но, секогаш можете да пронајдете други креативни опции.

Барајте идеи за вас, а не за себе

Главната работа е дека вашата идеја одговара на ентузијазмот и карактерот на партнерот. Не давајте го она што би сакале да го добиете. Од една страна, да признаеме - овој пристап не е целосно искрен. Од друга страна, таквото изненадување за роденденот на сакана или организирана во друга пригода нема да ја достигне својата главна цел - да има задоволство, да создаде романтична атмосфера, за да ги зајакне односите.

Дали вашиот сопруг обожава да пие пиво? Дајте му го својот омилен пијалок. Ова внимание ќе биде високо ценето. За да додадете радост и празнична боја, одберете убава хартија и пакувајте го подарокот со вкус со срца, панделки или други Сербси на врвот од неа.

Фаворит ја сака музиката на популарната рок-група? Добијте две, но подобро 3 билети за концертот, закажани за блиска иднина. Овозможете му на мажот да одлучи со кого ќе оди. Најчесто најдобри дечки се љубители на овие музички групи, како и самиот тој. Еден подарок можете да убиете две птици одеднаш - направете прекрасно изненадување за вашата сакана и освоете омилен став и заблагодарете му се на неговиот најдобар другар.

Еве уште неколку идеи за романтично изненадување за некој близок:

 • колачиња со свои раце во форма на срце;
 • вечера, љубовно собрани;
 • вечер со свеќи со љубовни игри во финалето.

Вкусна и убава

Не е тајна дека патот до срцето на човекот лежи низ неговиот стомак. Секое прилично комплицирано и вкусно јадење подготвено од жена независно од А до Ш може веќе да стане прекрасно изненадување за нејзината сакана на годишнината од свадбата или Денот на вљубените.

Повеќето мажи сакаат месо и слатки. Подготви сочен стек или готви пилешко. И за десерт, даде мирисна бисквити во форма на срце - главниот симбол на романтични врски.

Додајте цимет, ѓумбир, морско оревче и мед на тестото. Таквата комбинација на зачини ја поттикнува страста и ја загрева крвта.

Колачињата можат да бидат спакувани во мала, убава кутија, да излезат со Сербс и да се појават како знак на љубов и нежност.

Може да се развие идејата за "среќата на љубовта" и да се соберат збир на чоколади направени самостојно, колачиња со желби внатре, шише со одлично вино и диск со забавна романтична комедија.

Размислете што друго да додадете во убав сет. Тука нема правила, вклучуваат фантазија - и вашето изненадување, направено со свои раце, ќе стане за вашето возљубено незаборавно задоволство.

Вниманието и грижата се толку важни!

Развивање на тема за изнаоѓање идеи за организирање на романтично изненадување за својот сакан сопруг, мора да речеме дека не само празник или годишнина може да послужи како основа за гест на внимание кон партнерот. Да се ​​испорача уште повеќе задоволство може да биде подарок, издигнат едноставно така, без причина.

Излегува да се прошири секојдневниот живот и пријатно изненадување на нејзиниот сопруг лесно, ако со љубов и фантазија подготви ручек за работата на нејзината сакана. Лесно е да му дадете на вашиот партнер неочекуван знак на внимание.

Земете добра хартија и ставете ја со мали срца. Спакувајте ја храната што можете лесно да јадете за време на ручекот (како што се домашните хамбургери, сендвичи со лосос или Сербсете го зеленчукот и месото во посебно јадење). Многу е важно да се обрне внимание на естетиката на ручекот, како и пакувањето.

Ќе биде одлично ако додадете мала белешка на пакетот со храна. Во брошурата, посакувајте му на момчето пријатен апетит и успешен работен ден. Тоа е императив да напишете неколку зборови за тоа како го сакате и го ценат. Верувај ми, му даваш многу позитивни емоции на твојот партнер!

Вечер на страст

Кој момче ќе се откаже од романтична вечера со тетка-а-тет на љубовницата? Замислете совршено поставување: вечер со свеќи, мирис од рози, јасмин и сандалово дрво, кои никнуваат крв, вкусни јадења на масата, зачинети со ароматични зачини. Што може да биде подобро во толку привлечно крајот на денот?

Ако сакате да го зголемите чувството за романса, додадете соодветни елементи на декорацијата. Критички пристап кон прашањето за служење садови, Сербсување завеси, софи и теписи во стилот Амур, активно се користи црвено во целата околина.

Но запомнете дека деталите треба да бидат колку што е можно повеќе. Задоцнета - и наместо посакуваната романса ќе се најдете во немирна, непријатна средина.

Обрни внимание на изгледот и изгледот на кожата. Ставете ја на косата, подигнете прекрасен фустан кој ќе го потенцира вашето достоинство и ќе одговара на моментот, не заборавајте за нокти.

Пред романтичен состанок, земете весела туш, користете мирисна тело козметика која може да ја направи кожата мека и свиленкаста. На крајот на краиштата, најверојатно, сметате на продолжување на вечерта во спалната соба, за да уживате во нежните прегратки на некој близок. Треба да се биде на високо!

Сакате да изненадите навистина?

Што ќе излезе со роденденско изненадување за љубената, така што ќе го импресионира со неговата оригиналност и навистина се сети?

Најнеочекувани идеи:

 • смела одлука - да го промени изгледот (на пример, да се претвори од бринета до русокоса или руда ѕвер);
 • Исповеди во чувствата на секој производ од фрижидерот или апаратот за домаќинство (сака да јаде или вклучи кафе - да научи колку му се допаѓа);
 • големо срце на монистра, мониста, фотографии или друг материјал што може внимателно да се обеси над заедничкиот кревет;
 • креветот или троседот во облик на срце може да го замени застарениот мебел (мора однапред да собирате пари и да размислите како ќе се смести нов кревет на љубовта во внатрешноста на станот);
 • нешто од детството дефинитивно ќе ги подигне духовите на еден човек: диск со неговата омилена музика, колекција на марки или албум со детски фотографии, тајно купена од свекрвата и многу повеќе;
 • изнајмување балон (обичен лет меѓу облаците - кој може да биде повеќе романтичен?);
 • средба со "ѕвездата" со можност да добие автограф и да зборува, така да се каже, зад сцената;
 • третира во форма на чаша кокосово пиво (дали сте слушнале за ова?);
 • билет за суперфиналите во омилен спорт, било да е фудбал, кошарка, хокеј или тенис;
 • Невообичаени чорапи (банален подарок може да се диверзифицира со избирање на нив во различни бои - за секој ден во неделата нивната сенка);
 • белешки-признавање: напишете ги на мали документи точно 100 причини зошто сте вљубени во избраната;
 • цртање загатка: откако партнерот ќе се обиде и направи слика загатка, тој ќе ја види вашата заедничка слика;
 • диск кој ќе снима најразлични романтични мелодии;
 • Сертификат за посета на курс за медицинска или релаксирачка масажа е вистинска грижа за здравјето на некој близок;
 • практична модерна технологија: стилска таблета, ултрависна тетратка, практичен паметен телефон ќе го задоволи секој;
 • топла топла шамија поврзана со мека, пријатна на допир на конец;
 • цртањето со кафе може да биде многу интересно, потиснувајќи ги врвовите на прстите во кафето (романтична и убава);
 • масло сликата може да се роди како резултат на мастер-класа што ја посетувате, Сербсување на внатрешноста на вашиот стан и ќе го потсетува партнерот, талентиран придружник до него.

Давањето подароци и правење романтични изненадувања е многу интересно и пријатно за двата партнера. Впрочем, кога ќе видите искрена радост, изненадување и истовремено благодарност на лицето на евангелистот, исто така сте подготвени да летате од среќа.

Вреди да се инкорпорира целата ваша имагинација за да се најде уникатна идеја дека во конкретниот случај ќе ги погоди првите десет.

Се разбира, ќе треба да работите напорно и да пробате малку. Но, резултатот ќе биде вреден напор и време!