Дали ви е здодевно секое утро да се нагоре половина час порано да се применуваат шминка? Потоа полу-перманентната маскара е токму она што ви треба. Тоа главно се користи од оние кои не сакаат да растат трепките, бидејќи кога го покриваат овој инструмент со професионален, се создава ефект на надземни трепки.

Што се случува со твоите трепки откако ќе бидат извалкани со трајно мастило. Една од главните придобивки на таквата неодолива шминка е да се зголеми количината на трепките. Не, исто така, се грижи за нивната должина: по примената на труп, секоја камшик ќе биде 15-20% подолго!

Па, се разбира, не заборавајте дека шминка која трае најмалку две недели е вистински подарок за секоја жена.

И сега да разделиме повеќе за придобивките од користењето на оваа шминка :

  • Заштеда на време за примена на нега на гримаса и гримаса;
  • Подобрување на изгледот на ресницата;
  • Вие веќе нема да ги доживувате темните закрпи под твоите очи;
  • Очните капаци изгледаат меки. Колку време имате секој ден за да го направите вашиот изглед поизразен? Многу, нели? Но, благодарение на оваа алатка, секој vijay ќе биде одделен од другиот, кој ќе додаде длабочина и мистерија пред вас;
  • Целосна компатибилност на таквата шминка, и дневно, и ноќно време од денот;
  • Кога се применува правилно, оваа постапка не му штети на вашето здравје.

Како што гледате придобивките од многу. Главната работа, се сеќавам дека обидот да се стави таков труп не е вредно за куќата. Вие не само што може да ги расипат вашите очи со лоша шминка, туку и да ги оштетите вашите сопствени природни трепки. Затоа, не штеди на себе и се пријавите за професионалец!

Грижа за трепките по процедурата за апликација

Ако мислите дека излегувањето од салонот за убавина можете веднаш да направите сé што сака вашата душа, вие сте длабоко погрешни. Постојат неколку правила, чие непочитување може да резултира со исчезнување на било кој резултат од постапката. И во некои случаи, вашите безгрижни активности дури може да им наштетат на вашите очи.

Како резултат на тоа, правилата за третирање на трепките насликани со трајно мастило :

  • Првиот ден по постапката, не мијте го лицето со вода или со посебни средства. Оваа претпазливост се должи на фактот што половина постојан труп во првите 24 часа не се исуши целосно, па затоа влијанието на водата или механичкото влијание може да ги поништи сите напори на волшебникот;
  • Цело време, додека такви труп на вашите трепки не треба да користите moisturizers, кој вклучува путер. Се разбира, ова нема да донесе штета, туку од шминка, ништо нема да остане;
  • Во никој случај не треба да се стави друг слој од обичен труп. Ако мислите дека трепките може да изгледаат подобро, не треба да се обидувате да го поправите овој навредлив хендикеп. Примената на редовна каркаса или употребата на специјални пинцети за свиткување нема да донесе ништо добро. Во најдобар случај, едноставно ќе го скршите интегритетот на слојот на постојан труп, во најлош случај - вашите трепки ќе страдаат.

Примена на полу-постојан труп

И покрај фактот што самата маскара изгледа како нормална, процедурата за нејзина примена е значително различна од секојдневниот ритуал на милиони жени. Постојаната труп се применува во неколку фази. Прво, специјалист треба внимателно да ги исчисти очите од шминката, инаку лекот нема да задржи долго време.

Следниот чекор е да се отстранат мастите од очните капаци и кожата околу очите со помош на специјален козметички производ.

Самата алатка се нанесува многу внимателно со посебна четка за секоја трепка. Количината на применети трупови зависи од барањата на клиентот. Можете само да ги насликате горните трепки, или само на долните. Можете да се фокусирате на надворешниот агол на окото, но исто така можете да го користите и внатре. Во принцип, можете да направите што сакате.

Ако сте русокоса, тогаш треба да се пресликате и веѓите, што е исто така можно со помош на постојана маскара. Постапката е слична на обложување на постојана фиба. Прво чистење, потоа обезмастете, а потоа насликајте ја секоја коса.

Постапката, се чини, е безопасна, но не треба да се игнорира фактот за постоење на индивидуална нетолеранција. И ако за време на апликацијата остро ги занишавте очите или кожата околу нив, веднаш треба да престанете да го покривате мастилото, бидејќи таквата постапка очигледно нема да ви донесе ништо освен проблеми.

Биопродукција на трепките

Многу често во салоните за убавина ви нудиме комбинација на примена на полу-постојани трупови и биореспонс на трепките. Што е биопластичен и како влијае на вашиот изглед?

всушност, ако ви била понудена оваа услуга во кабината, тогаш сте дошле до многу скапо и популарно место, бидејќи оваа постапка може да стори без господар.

Денес тоа е прилично ретка и единствена процедура која ви овозможува да ги зголемите трепките, со што ви ги отворате своите очи отвореност и експресивност.

Една од непобитните предности е времетраењето на ефективното заштеда. На пример, со соодветна грижа за трепките, тие можат да останат затегнати околу еден месец и половина. И ова е вистински подарок за секоја жена!

Исто така вреди да се напомене дека благодарение на биорасположивоста, може значително да се корегира обликот на окото, да се сокријат сите недостатоци и да се потенцираат непобитните предности. Не грижете се за здравјето на вашите трепки.

Во текот на постапката, гребење на трепките од средината, па ако одеднаш падне, тоа ќе мора да прерасне во ново место, бидејќи таквата постапка нема никакво влијание врз сијалицата.

Ако имате кратки, правливи трепки, тогаш не треба да мислите дека нема да дојдете со биопроцесирање. Тоа е одлично за сите, без оглед на должината и обликот на вашите трепки.

Значи, ние и вие сте сфатиле што е полутрајни трупови, и каков ефект го става во очите. Како што можете да видите, со доаѓањето на таква постапка повеќе не треба да станете рано наутро и да поминете многу време на шминка.

Користејќи трајни трупови, можете да им дадете повеќе време на своите најблиски, додека изгледате добро. Значи, ако навистина сакате да го направите вашиот живот полесен тогаш оваа процедура е измислена за вас!