Се сеќавате и бројте колку често сте ја скршиле главата, што да се раѓате, годишнината, за незаборавни датуми? Колку пати сте ги запалиле опциите како што се приближуваше датумот, и во мојата глава се качив на глупости? Речиси секогаш?

Што да се породи?

Навистина, многу е тешко да се дадат подароци. Ова по долг заеднички живот на брачните другари доаѓа до заклучок дека е подобро да ја искажат својата желба да не бидат разочарани во нивниот роденден. И ако не сте доволно блиски, што треба да направите во овој случај?

Па, ако шест месеци пред настанот, сте биле во можност случајно да се распрашате што вашиот дечко сака да го вртите. Или има помлада сестра, со која имаш одлични врски - таа исто така може да биде убедена да игра шпионски игри. Но, не секој е толку среќен, па затоа е подобро да напишете листа на посакувани работи или изненадувања. Не заборавајте, купување работи ќе се утврди неколку задолжителни услови:

 • Цената што сакате да ја платите или да платите за подарок;
 • Предност на еден млад човек: ако тој е страстен igroman, тој е малку веројатно да се молам неговата риболов или импровизирана лежалка;
 • Врски меѓу вас. Не е неопходно да се потсетиме дека еден соученик или пријател е подобро да не им даде маички со натпис: "Те сакам", неговата девојка нема да биде многу задоволна. Спротивно на тоа, ваквиот подарок на вашиот млад човек е сосема соодветен.

Во принцип, идејата за подарок може да биде поврзана со домот, неговото работно место, автомобил или мотор, неговите хоби (спорт, фотографија, патувања, падобрански скокови итн.).

Што да се даде 21 година?

Што да му дадеш на младиот човек на неговиот 21-ти роденден? Време е човекот да се обиде во сè ново, да преземе какви било неочекувани работи, да го доживее карактерот на сила и да стекне впечатоци.

Најубавите подароци во 21 година ќе бидат:

 • платени сертификати за скокање со падобран, летови на навивачи, јавање, скијање, спуст по планинска река, пешачка тура на интересни места, маратон за искачување, планински или поморските патувања, пешачење, сноуборд, сурфање на ветер, картинг;
 • претплата годишно, на пример, во салата или базен (под услов овој подарок да не се смета за навредлив навестување);
 • сертификат со кој се потврдува плаќањето на било која обука за која сонува роденденската личност - од кулинарски курсеви до часови за нуркање или качување;
 • Ако вашето момче е туристички ловец, рибар или ловец, веќе 21 година можете да дадете добар оригинален ранец, туристичка вреќа за спиење, швајцарски нож, фенерче, преклопен стол, двоен шатор;
 • за секој модерен човек во 21 година, прекрасен подарок ќе биде надворешна батерија за таблет или телефон, пренослив медиум (флеш драјв, поголем обем, толку подобро), било кој gadgets на мобилен телефон, таблет или лаптоп (слушалки, торба за лаптоп, покрива за таблета или телефон и така натаму);
 • Со 100% доверба, можеме да кажеме дека момчето е 21 година, има компјутер, во овој случај, вистинските изненадувања за роденден се глувци, джостици од сите сорти, аудио водичи, звучници, компјутерски фотелји, мека тастатура. Смешна тастатура и USB чаша за кафе може да биде забавно, неговиот штанд е поврзан со лаптоп или компјутер и ја одржува температурата на пијалокот.

Што се однесува до разни еротски нешта, во 21 година такви нешта се перцепираат со хумор, што е најважно, дека таквиот подарок не содржи навредлив подтекст или навестување.

Што да се даде за 30 години?

30 години - одредена фаза во животот, човекот не е веќе млад, туку влегува во периодот на просперитет, откривање на потенцијалот. Сè што е направено до денес, постепено доаѓаат да вродат со плод, а најверојатно виновникот на прославата е семејството, автомобилот, стабилната заработувачка, пријателите и ентузијазмот што луѓето кои се блиску до него знаат точно.

Што да се даде на мажот на неговиот роденден во 30 години? Идеи за не-јавни презентации:

 • А во собата за пешачење во бањата, за 30 години ќе биде многу погоден подарок за љубител на сауна. Вообичаено, таквиот сет вклучува куфер или торба за метла, шапка, која ја покрива главата во парна соба, папучи, фротилни плочи. Би било убаво да додадете колекција од билки и чаеви, необична кујна, бришења, ракавици за перење, дури и дрвена торта. Ако го изберете необичниот и забавен дизајн на сетот, можете да го израдувате роденденот и појавата на нештата за бањата;
 • Збир на алатки, кои вклучуваат се што ви треба за секоја домашна поправка, особено ако роденденската личност е способна и сака да прави нешто со свои раце;
 • За автомобилот, можете да советувате цела група на работи: од навигатор до звучници и правосмукалка. Најверојатно, на роденден до 30 години, роденденската личност веќе ги изрази своите преференции, па затоа ќе биде полесно да се изберат такви нешта;
 • Платени сертификати во продавници во кои роденденското лице може да го избере саканиот подарок за 30 години;
 • Туристички билет за одмор. Подобро е однапред да се согласувате со раководителот на вашиот радосен и можеби едноставно нема да бидете ослободени од работа;
 • За лице кое е 30 години самоуверено на кариерата, можете да советувате сет за билијард, голф или покер;
 • Во прилог на сите овие идеи, постојат многу други опции за презентирање на мажот за 30 години. Ова може да биде невообичаено полесна, колекционерска цевка за пушење со скапи тутун, рачен часовник, било која декорација за десктопот, црно-бела фотографија на познат фотограф во стилски рамка, манжетни врски и вратоврска, клучен ланец, сет на кожни ремени, паричник, деловна картичка, лаптоп, дневник, торба или актовка.

Вашата фантазија може да биде неограничена. Особено ако сте близок, изненадувачка варијанта за роденден од 30 години може да биде романтична вечера за двајца, соба во хотелот, патување до скапи места за вас, интересна потрага со потрага по различни совети со совети. Замислете, вашите можности се бескрајни!

Што да се даде една година на врска?

Изненадувања за годишнината од врската треба да бидат романтични и незаборавни. Овде треба да покажете фантазија и да истакнете што е важно време за вас, кое се одржува заедно.

Што да се даде во една година на успешни односи? Сте се сретнале подолго време за да дознаете што ја допаѓа вашата досадна личност и досадно, па затоа е полесно да изберете од следнава листа:

 • Веќе сте доволно ценети вкусови на вашиот пријател да го одберете парфемот што му одговара;
 • Стилски кожни додатоци кои секогаш ви треба - појас, паричник, торбичка за мажи, домаќинка;
 • Стилски машки накит, кожа белегзии, гума со сребро детали, гравирање прстени, медалјони;
 • Маица или неколку маички со вашите споделени фотографии;
 • Фото колаж на вашите споделени фотографии;
 • Приватен танц по патување во ресторанот;
 • Посета на романтично патување.

Нека изненадувањето е прилично романтично и пријатно, гледајќи го, вашиот млад човек размислуваше само за вас.

Изберете подарок за соученик или пријател

Дали имате многу години пријателство или партнерство? Одлична прилика да донесете нешто со хумор на вашиот роденден. Се разбира, ако не сакате да ве мразат, ова не треба да биде гумена кокошка или добро позната перница од забавната продавница.

Сегашноста мора да биде избрана од душата, за да се докаже со гордост за генијалноста на пријателите:

 • Различни пијалоци и смешни капи со конзерви за пиво;
 • Интересни аларми за љубителите на сонот;
 • Светловите се обележувачи или било какви вонредни рефлектори, особено ако работата или хобиите се поврзани со ноќното патување;
 • Фудбалскиот навивач може слободно да даде топка со идол со автограм;
 • Работи со слика на виновникот на прославата, како што се името на термос и кригла, ѕидни часовници со слика. Би било добро да излезеш со хумористични, но добри потписи за фотографии;
 • Сегашниот номинален календар, секој месец - слика на роденденот и неговите вообичаени изјави и цитати;
 • Со заеднички финансиски напори, пријателите можат да купат долгоочекуван велосипед или сноуборд и да го потпишат со свои имиња.

Најдобар пријател и соученик воопшто може да даде нешто што ви се допаѓа, идеи - морето. Во овој случај, вие не ги поврзувате романтичните чувства и можете безбедно да прашате што би сакал да го добие на неговиот роденден. Ако прашате непријатно, запомнете - мажите претпочитаат практични работи.

Идеи за презентации за разни начини на живеење трепери во воздухот, нивниот милион, дури и во најскромната финансиска можност, можете да изберете нешто навистина креативно и практично за да го израдувате роденденот.

Не заборавајте за една од најдобрите презентации на сите времиња и луѓе - пари. Ако одлучите да останете на магичните белешки, дајте им забава - да ги спакувате во коверт во форма на зелка, да го завиткате во тегла со оригинално покритие, ставете неколку мали кутии, вградени еден во друг, како кукли.

Со еден збор, стори сé за да може презентацијата да се одржи под весела и добронамерна смеа на публиката.