Многу девојки веруваат дека претходните милувања се само задолжителна мерка за еден човек кој сака да и 'даде задоволство. Всушност, силниот секс барем ужива љубовни игри. Затоа, ако сеуште не сте се обиделе на ова слатко задоволство со вашата сакана, време е да го поправите. Она што изгледа како квалитативна увертира од очите на еден човек, ќе се обидеме да разбереме.

Зошто мажите го сакаат овој прелудиум?

Иронично, силен секс, исто така, сака и романса. Вие не треба да мислите дека сексот за него е само задоволство од неговите инстинкти.

Ако постојат чувства и односи меѓу партнерите, тогаш желбата да се донесе задоволство едни со други е сосема природно. Впрочем, тоа нема да биде прилично фер, ако само мажите треба да се обидат.

Освен тоа, значењето на уверливата не е само задоволство за време на игрите на љубовта. Очекуваното блаженство е задоволство што ќе го направи оргазмот многу посветлен. Откако еднаш се обидовте, ќе откриете дека сексот со претходните милувања дава многу повеќе задоволство отколку едноставно спојување на телата.

Да се ​​почувствува почетокот на светлиот интимен живот, мора да се мисли: што се мажите во уверлието? Многу зависи од индивидуалните вкусови, бидејќи сексот има свои предности. Затоа, ви треба максимално внимание и имагинација.

Сепак, постојат неколку техники кои ќе им се допаднат на секој претставник на мажјакот. Можете да почнете со нив и потоа смело да ги додадете вашите идеи.

Прелуди за мажи - техника, милувања, совети

Можете да идентификувате 5 ефективни идеи за увертирата која ќе им се допадне на сите луѓе:

 1. Бавно соголување. Каков човек не се согласува со фактот дека една девојка треба да биде загатка? Така создадете, примамливо, интригантна. Научниците велат дека биохемијата на мозокот значително се менува со визуелното задоволство. Тоа е таа тајна што ќе помогне да се разбуди страсната желба на сопругот. Развлечете го, лежерно, полека да го отстранувате секое парче облека. Дајте му простор на фантазијата што сака да ја реализира. Ставете го на креветот, седнете од врвот и продолжете да се соблекувате, мотивирајте го и не дозволувајте да те допрат. Таквата техника на задоволство ќе ги надмине сите очекувања.
 2. Игри со дишење , нешто што луѓето го сакаат во увертира. Држете го здивот над која било област од телото и полека издишете, колку што е можно поблиску до усните. Топол воздух на кожата ќе го направи човекот да го почувствува контрастот на температурата, со што ќе ја зголеми возбудата. Продолжете со експериментот со истражување на најжешките точки од неговото тело. Вашиот здив на загреаната кожа ќе продолжи да го возбудува и зајакнува.
 3. Дејност активност. Квалитативната прелудија од очите на мажите мора да вклучува манифестација на иницијативата од дел на саканата. Изберете ја позицијата сами, одолеете ако сакате да ја искористите иницијативата. Мажите сакаат кога жената ја покажува својата желба. Има нешто во ѕверот, враќање кон потеклото на природата. И однесувањето на оваа девојка веднаш ќе најде одговор од нејзината страна.
 4. Очекување на допири. Еднаш во кревет, мажите стануваат многу чувствителни. Секој ваш допир ќе биде даден на најинтимните места. Затоа е потребно да ги милувате сите делови од неговото тело колку што е можно, освен оние каде што најмногу му е потребен допир. Таквата техника на прелуди за мажи ќе стане вистинско слатко брашно, кое повеќепати ќе го зголеми своето задоволство.
 5. Останете на работ - ова е одговорот на прашањето како да се испорача мажот максимално задоволство во увертирата. Впрочем, толку долго чекање ќе заврши со вистински експлозијата на емоции. Преместете го околу работ, задевајќи и кога ќе почувствувате дека речиси достигнал врв, префрлете се на друга површина на телото. Таквата слатка тортура долго време ќе се памети од човек кој сака да ви се заблагодари на истиот. И тогаш може да се надевате дека ќе го добиете истото задоволство што му беше доверено.

Такви се прелудиите за мажите, начините можат да бидат најразновидни, главната работа - твојата желба да му дадете задоволство на некој близок.

Бидете внимателни и чувствителни, прочитајте го јазикот на телото, сетете се како реагира на овие или тоа милувања, и постепено ќе станете за тоа оној кој ќе може да донесе вистинско блаженство.

Што друго води мажи

 • Промена на изгледот на партнерот - гурмански, необичен шминка, создавајќи одредена слика - победнички начини за поставување на партнер во вистинскиот редослед.
 • Фотографиите / видеа направени за време на процесот обезбедуваат дека лицето често ќе ве потсети, дури и ако сте разведени.
 • Чорапи - најсекси парче облека за девојче, тие завршуваат и се подготвуваат, но можете да најдете чорапи и откако ќе ги отстраните, на пример, врзете ги рацете.
 • Светлиот кармин не само што ќе создаде слика на самоуверена лажна жена, туку исто така ќе помогне во увертира - со негова помош можете да направите недвосмислени натписи на телото што ќе ве потсетуваат на бурна ноќ и по разделбата.

Прелуди со пинцети за очи

Еден од најефикасните начини да го испорачаме максималното задоволство во увертира е да ги врзуваме очите на човекот. Со елиминирање на вашиот омилен поглед, ќе ја размножите неговата чувствителност. Иако секој знае дека луѓето ги сакаат очите, тешко дека некој од нив ќе одбие да влезе во светот на сензуална галеница, во која ништо нема да го одвлече вниманието од сопствените чувства.

Покрај тоа, на овој начин ќе ви даде неограничена моќ над вашиот партнер кој ќе биде целосно во сопственост на вас. Малку е веројатно дека можеби нема да ви се допадне.

Дајте волја на фантазијата. Впрочем, секој од вашите допири ќе биде проследен со вистинска експлозија на емоции. И ако одите на орални милувања, вашиот млад човек долго време ќе се сеќава на оваа прелудиум.

Затоа треба да оставите сомнеж и да започнете да ги отелотворувате сите ваши сексуални фантазии. Прекрасна улога за мажи е исто така важна, не плашете се да го направите првиот чекор. Вашата храброст и иницијатива се реална зафат.

Како да го научиме човекот увертира

Многу претставници на жените и мажите се срамат да разговараат за своите сексуални желби со партнерот. И така тие се лишуваат од многу радости на интимниот живот. За да го надминете ова, почнете да разговарате меѓусебно. Колку сте повеќе отворени, толку подобро за вашите односи.

Ако сте засрамени да викате работи со свои имиња и гласно да ги искажете своите желби, свртете ја дискусијата во игра. Оставете меѓусебни белешки во кои опишувате точно што сакате да добиете вечерва. Можете да испраќате пораки по телефон или преку е-пошта. Примањето таква порака среде работен ден значително ќе го подобри расположението и ќе се прилагоди на одреден ред.

Но, можете да направите без зборови и само да му покажете на својот сакан што точно сакате за време на интимната игра. Нежно го насочувајте вашиот партнер, препуштајќи му му точно на тоа каде сакате да го почувствувате. Постепено, тој ќе научи сè што ви се допаѓа и ќе ви даде задоволство.

Што не треба да се направи во прелудијата

Ништо во прелудијата е важно. Но, треба темелно да ја почувствувате разликата помеѓу она што ќе го задоволи човекот и она што тој го поседува само за да не ве навреди.

Што е подобро да се избегне:

 • сладолед, сирупи и друга храна што не се користи за таа цел - да се размазат партнерот со храна, а потоа да се стопи, тоа е, се разбира, сексуално, но потоа мора да размислите за лен, од кое не е лесно да се прават точки;
 • ароматични свеќи - многу мажи имаат главоболка со повеќето мириси, па затоа не треба да ризикувате;
 • потпетици - изгледаат неверојатно секси, но не секој го сака кога врвот се пие во грб или задникот;
 • Креми за секс - тие можат да го подобрат чувството, но мала е веројатноста дека партнерот кој ве бакнува ќе сака да го почувствува хемискиот вкус наместо мирисот на вашето тело.

Така, воведувањето на мажите е важно на ист начин како и за жените. Претходните милувања постојано го зголемуваат задоволството од близината, па затоа не ги занемарувајте.