Најдобри девојки пријатели се дијаманти? Воопшто не. Содржината на подарокот не мора да биде скапа и луксузна. Понекогаш се движат до солзи може да биде редовна фото рамка, предадена токму на тоа или креирана од вашите раце. Друго прашање - што треба да биде подарок за најдобриот пријател. Како да задоволиме некој близок?

Започни совет

Добра девојка никогаш нема да купи подарок по случаен избор. Таа дефинитивно мисли на оригиналниот подарок пред таа да оди во продавница, или дури и го подарува својот најдобар пријател со свои раце.

Вреди да се разгледа ова:

 • кои се интересите и талентите на виновникот на прославата. Можеби ги сака камењата за производство - па зошто да не ја надополнувате колекцијата со производ од јаспис или кварц со невообичаена текстура и боја? Или девојката е добра во цртање, а потоа и ќе сака нови четки или професионални бои;
 • колку години е девојка (мала е веројатноста тинејџерката да се претплати на салон за убавина);
 • од кој повод се подготвува оригинален подарок. Уредот може да биде различен (роденден, свадба, враќање од таму, победа во натпреварот, итн.), Соодветно, а подарокот за подобар пријател може многу да се разликува еден од друг.

Ако не е можно да се одлучи пред роденден, разговарајте со родителите или блиските роднини. Браќата и сестрите често знаат многу повеќе за нас отколку за пријателите.

Подарок за ангелски ден

Да ја задоволи девојката, да се откаже од баналниот букет и кутии на бонбони. На роденденот и ова и на другото ќе биде доволно. Многу е подобро да се даде некоја убава или корисна мала работа или да се направи оригинално изненадување.

Убаво мало нешто

Со тривијални работи сè е многу едноставно. Лесно е да се избере подарок на вашиот најдобар пријател на вашиот роденден во која било продавница што продава оригинални сувенири, канцелариски материјал, книги, накит. Прашањето може да се реши за неколку минути, ако ги знаете интересите и карактерот на девојката и направите точна анализа.

Што може да биде ова:

 • оригинален скапи молецки;
 • ковчег или чувар за накит;
 • стилски сет на костим накит;
 • порцеланска фигурина, свеќник, топка на желби итн.

Ако се постави посебен датум, на пример, 18-тата годишнина, можете да направите поскапо и оригинално присуство. На пример, дајте прекрасна чанта - никогаш нема да биде излишно и дефинитивно ќе ја надополнува колекцијата на убави и неопходни додатоци.

Дарот на најдобриот пријател може да се направи во форма на нешто што е портрет на роденденска жена или слика со посебна содржина или некој оригинален натпис. Лесно е да се најдат мали дизајнерски бироа и да се направат нарачки за кригла, маица, постер, покривка на паметен телефон итн. Со слика или роденденски натпис.

Прекрасен подарок за девојка која е заинтересирана за уметност е албум на нејзиниот омилен уметник или репродукции на големи уметнички галерии. Општо - книгите стануваат се повеќе и повеќе вредни подароци. Можете да купите популарна книга за модерни романсиерки или цела серија класична литература и да направите стилски подарок.

Изненадување за убавината

Младите дами треба да ја задржат својата убавина и грижата за телото. Како убав оригинален подарок се релевантни:

 • сертификат за забава во салон за убавина (или трендовски солариум);
 • платен курс за масажа;
 • Одличен подарок на вашиот најдобар пријател 18 години - месечна или годишна фитнес претплата за групни активности (само треба да дознаете што е пријатно за девојка - јога, циклок, пилатес, аква аеробик). Тоа не е лошо да се даде танц билет или да се плати за одреден танц лекција (танго, валцер, Латиноа на денот на раѓањето не се мешаат);
 • оригиналниот подарок на најдобриот пријател е додаток кој е потребен за да ја одржи фигурата во совршена состојба. Погледнете, на пример, на добар педометар, пулсен метар, тегови, итн.

Сè што може да нагласи млада убавина, совршено прилагоден за подарок пакет. Патем, совршената опција за забава е стилска, оригинална кутија за роденден.

Корисна работа

За практична девојка, размисли за практична презентација. Наоѓањето на нешто корисно и убаво може да биде, на пример, во ентериер и оригинална домашна стока.

Ако вашите девојки имаат смисла за хумор, таа дефинитивно ќе се допадне смешна и убава карирана ракави. Многу е пријатно да се види вашата омилена вечер серија. Ако сака да собере пријатели дома или неодамна се сретна со еден ветувачки човек, и 'даде флонди.

Оригинален подарок на вашиот најдобар пријател на роденден - радио за туш кабина. Добра подни или кујнски скали или сет за вез (плетење, scrapbooking, резба, итн).

Новата флеш-картичка секогаш ќе биде корисна, па дискот со необични перформанси ќе биде соодветен. Можно е да се задоволат девојките со нов чадор или пар ракавици.

Подарок за свадба

На денот на венчавката неопходно е да ја задоволи невестата со нешто особено пријатно и оригинално. Вообичаените кабриолети со пари или банални тостери (микробранови печки, чајни, кикирики итн.) Обично се даваат на далечни роднини. Девојката на невестата има посебна улога, а оттука и подарокот мора да биде посебен.

Практично решение

Фантастичен подарок за вашиот најдобар пријател за свадба - фото-снимка во пресрет на прославата. Нека во тие 200 фотографии, кои ќе направат господар, идната сопруга ќе се појави убава млада девојка. Тоа е бесценета меморија за живот.

Што друго можете да дадете:

 • скап сет на луксузни постелнина;
 • книга за создавање на семејна хроника;
 • билет за изведба или концерт;
 • свила peignoir или елегантен бањарка.

Главната работа не е да се даде ништо евтини. Една квалитетна работа е ценета повеќе од неколку евтини работи.

Креативно решение

Ако невестата се разликува со креативно размислување и сака да се движи активно, таа може да даде незаборавна авантура во форма на сертификат за јавање, легури на планинска река, падобран скок, посета на игралиштето.

За девојки кои сакаат мирно време, но склони кон романтизам, прекрасно решение ќе биде:

 • оригинален букет на производи од чоколада (можете да креирате свои раце);
 • мастер-класа со цртање на маслени бои или моделирање на полимерна глина;
 • шарени огномети или огномет од пеперутки.

Посебен подарок ќе го направи пријателството уште потопло.

Подарок занает

Понекогаш сакам да ја импресионирам мојата девојка нешто сосема уникатно и оригинално. Можно е, но морате да создадете подарок на вашиот најдобар пријател со свои раце.

Совети се како што следува:

 • да научат како да шијат кукли-тилди и да создадат кукла, што ќе изгледа како девојка. Ако има посебна шамија или очила - повторете ги на тилда, ако таа работи како адвокат или студира во некој институт - излезе со хартија или брошурка за кукла;
 • готви со свои раце парче природен сапун со корисни состојки што мирисаат (лесно мириса на овој занает);
 • Како опција, можете да создадете свој парфем. Треба да земате етерични масла и природен восок, да излезете со состав и да дадете цврсти духови, кои нема да бидат повеќе од една девојка на земјата;
 • шие кожен ремен или бразлетна, ако има машина за шиење и фантазија;
 • создаде внатрешна декорација на камчиња, школки, парчиња кожа, нацрта слика (ако има уметнички талент) и да го нацрта во рамката;

Не очекувајте некој настан да му угоди на саканиот. Направете подарок до вашиот најдобар пријател со свои раце, исто како што, со целото мое срце. Овој момент ќе биде запаметен од двете и на крајот ќе стане еден од најдобрите спомени во животот.