Браун е бојата на Земјата, природен почеток. Ја симболизира цврстината на карактерот и довербата. Во средниот век работите од оваа боја се носеле само од благородни луѓе, бидејќи се сметало за знак на благородно потекло. Денес бојата на кафе и чоколадо активно се користи од модната индустрија. Постојан атрибут на женственост, воздржаност, елеганција е кафеав фустан.

Форми на кафени фустани: што да одберете

Младите девојки и зрелите жени мора да имаат такво нешто во својата гардероба, бидејќи тие лесно ги комбинираат различните додатоци, овозможувајќи им да создаваат навреди за сите прилики: од смел уличен стил до класичниот фустан на благодатна дама.

Со текот на времето, се појавиле многу стилови на оваа навистина универзална работа. Благодарение на ова, секоја девојка може да добие опција која е соодветна за нејзиниот лик, кариера или место каде што ќе го облекуваат фустанот.

Браун фустан во грашок: од XX век до денес

Фактот што фустаните со кикирики печати ги паметат бабите - факт што ја потврдува нивната универзалност. Една од првите колекции беше издадена од реномираната модна куќа Кристијан Диор.

Веднаш работите во грашок почнаа да носат славна личност, што помогна да се шири брендот. На пример, ми се допадна една таква слика за ткаенината на светски познатиот актерка Мерилин Монро. Треба ли да кажам дека откако нејзината облека во грашок почна да ги купи сите свои фанови.

По некое време, селскиот печат заборавил, па дури и се сметал за остаток од минатото. Филмот "Убавината" од крајот на дваесеттиот век, каде што се промени хероината Џулија Робертс, облечена во елегантен балитен фустан на секуларниот прием, помогна да го заживее.

За денес, моделите на облека направени од такви ткаенини се различни: долги, елегантни "макси" кои се вклопуваат во фигурата, светли сарафани, фустани, кратки модели со бујни здолништа. Вторите често повторуваат модата од минатиот век, според тоа, според многу кутуриери, се однесуваат на ретро стил. Омилени прилики во кои се носи оваа облека - забавни забави и тематски партии.

Браун фустан со печат од кикирики ќе создаде романтична нежна слика. Како по правило, тоа се носи од млади девојки и млади жени од било кој комплекс.

Може да се направат неколку препораки за тоа како да се носат овие алишта:

 1. За сопствениците на величествени форми, комбинирана слика е погодна, кога грашокот е различен по големина, густина и расфрлани низ крпа хаотичен.
 2. Големи ореви само треба да ги декорираат едноставните модели на силуети.
 3. Понекогаш отпечатоците се направени со овален (малку издолжен) грашок. Овој цртеж ја прави жената повеќе визуелна.
 4. За девојчиња со тенок појас, најдобро е да се носат опремени облеки кои ја потенцираат формата. Убав изглед на модели со бујна здолништа и широк појас.

Кафеавата боја има многу нијанси: од темно чоколадо до беж. За жените, потемни тонови се соодветни, додека сопствениците на тенки фигури можат да носат лесни опции.

Браун фустан во подот

Лажно е идејата дека таквите фустани изгледаат добро само во услови на висок раст, иако должината на "макси" бара спроведување на посебни правила на селекција, односно уставот на девојката:

 1. Секоја жена мора да знае за неговиот тип на фигура, според кој треба да се движите при изборот на облека. Значи, типот на "правоаголник" е подобро да носите модели со обемни здолништа, кои се прошируваат до дното.

Фигурата "јаболко" изгледа добро во "макси" со мали или темни инсерти. Важно е да имате мала прерамка која го нагласува половината.

Девојките од типот "Круша" треба да носат облека со висок појас и посебен пресек со V облик. Во овој случај, врвот на моделот треба да биде слободен.

 1. Ако жената има мала височина - ова не е причина да се откаже од должината на "Макси". Главната работа - да ги собереш вистинскиот стил на облека. Прво треба да одберете слика на ткаенината: треба да биде вертикално за визуелно да ја истегнете фигурата. Талиба, исто така, треба да биде преценета, а врвот е направен во форма на bustier.
 2. Со помош на "макси" модел можете да ги скриете недостатоците на сликата, на пример, присуството на мал стомак. Во овој случај, подобро е да облечете фустани од стил на империја и половината околу половината.

Прашањето каде да носат долги модели на чоколадна нијанса има многу одговори. Сето тоа зависи од кроење. Тоа може да биде вечер, ако е зашиен од мека ткаенина како свила, шифон. Покрај тоа, прославата дава чипка.

Моделот Макси, исто така, може да биде случајна облека ако е изработен од лесен материјал и има едноставен пресек.

Фустанот е кафеава

Овој модел е најраспространет денес поради неговата разновидност. Природни материјали се сакани од многу модерни дизајнери.

Постојат неколку предности на лен облека:

 1. Не предизвикува алергии како синтетички ткива.
 2. Го пропушта воздухот, овозможувајќи му на телото да дише. Овој квалитет го прави ленто најдобар материјал за летото. Во облеката, извлечена од него, не е задушена на топол ден.
 3. Тоа не бара посебна грижа, се смета за многу издржлив. Не се истегнува со текот на времето и не губи форма.

Во прилог на сите горенаведени, може да се забележи дека облеката од лента е многу разновидна: од светли сарафани до ограничени деловни облеки. Тие може да се разликуваат по должина, но сеуште е најдобро да се носат кратки модели, бидејќи материјалот е гржен: "здолништето" макси "ќе изгледа непријатно.

За бизнис стил добра опција ќе биде кафеав фустан со директно целно сечење. Исто така ограничени, строго, но во исто време изгледаат интересни модели, Сербсени со бели јаки, кои личат на училишни униформи.

Со што да се носи кафеава облека: модни совети

Да го избереме вистинскиот модел за еден вид фигура и начин на живот - ова е половина точка, бидејќи жената е важна за сеопфатна слика, добро осмислена и соодветни модни трендови на неговото време.

Благодарение на уредно избраните детали, едноставен фустан од боја на чоколада ќе се претвори во стилска оригинална работа.

Следните елементи можат да ја надополнат сликата:

 1. Алатки се она што ја прави сликата на една жена интересно. Без нив, дури и најубавата слика ќе изгледа досадно. Во овој случај, сите додатоци за неколку нијанси на потемни или полесни основни тонови на моделот ќе се вклопат. Интересна опција ќе биде создавањето контрастен ефект: за темно кафеава облека, светлосни детали, како што е беж шал, шапка. За светло главната боја - црна додатоци: лак половината, половината, спојката. Златото или тиркизот изгледа како скапоцен камен.
 2. Чевлите треба да се носат во согласност со стилот на нештата. По боја е подобро да се направи постепен премин од врвот до дното: од светло до темно или обратно. Некои жени земаат чевли за долна облека, а кога влегуваат во собата и го земаат, излегува дека чевлите не се комбинираат со фустанот. Ова е погрешен пристап, така што треба да изберете неутрални модели на чевли кои ќе одговараат на целата облека.
 3. Хартиите бараат внимателна селекција. Невозможно е да се носат чорапи од телесна боја под кафеав фустан - многу ќе старее на сликата. Исто така, не треба да им давате предност на темни тонови: тие даваат чувство на гравитација. Најдобро се вклопуваат сиви, лесни нијанси на кафеава, како и разни светли кошули - зелени, виолетови.

Маникир под кафена облека

Маникир е важна фаза во креирањето на сликата, тој го прави тоа завршено. При изборот на дизајнот на ноктите, треба да бидете водени од неколку аспекти:

 1. Заеднички стил на облека. Ако ова е класична ригорозна слика, подобро е да останете во белиот кафеави маникир. Овој вид боја на лак е погоден за канцеларија, универзитет. Ако сакате да создадете жестока и живописна слика, тогаш со кафеавата облека совршено ќе се совпадне со богата боја на лак - црвена, светло црвена.
 2. Местото каде што треба да се носи облеката. Ако ова е дипломирање, секуларниот прием или друга свечена вечер, подобро е да изберете маникир со ефект на "огледало" (ако се кренат ноктите) или "металик". Што се однесува до вечерната слика, треба да се запамети едно правило: ноктите секогаш треба да бидат светли. Сите видови на искри - злато и сребро, како и кристали - ќе се вклопат.

За секојдневниот живот на облеката од чоколадо се прави т.н. универзален маникир - класичен француски или покрие со лак од светло-розева боја.

Не е многу добра опција е употребата на црн лак во комбинација со различни налепници и кристали, иако многу девојчиња носат таква нокти како обични.

Интересно е дополнување на сликата на жена која избра кафена облека, нокти со "животни" отпечатоци: леопард, зебра. Тој нема да биде релевантен на работа или на службено патување, туку ќе ја нагласи оригиналноста и креативната природа на една дама која претпочита слободен стил. Главната работа е дека сликата и сенката на обликот на ноктите повторува секое парче облека, на пример, шамија или чанта.