Сите жени сакаат да изгледаат привлечни, без оглед на возраста или социјалниот статус. Меѓутоа, со текот на годините, одржувањето на убавината станува потешко. Тогаш лифтот доаѓа до помош.

Она што е подигнување знаат дека сите модерни дами е постапка за затегнување на кожата. Иако не е толку, во нашето време зборот " кревање " има пошироко значење: сега под него се подразбира не само затегнување на кожата, туку и различни начини на подмладување.

на пример, со помош на лифтинг-шминка можете да ги поправите несовршеностите на лицето, да ги скриете брчките, додека кожата нема да има никакви ефекти, како што е хируршка интервенција или ласер. Друга интересна постапка која има само далечна врска со кожата е кератинските лифтови на трепките.

Што е Кератин лифтинг Eyelash?

Долгите меки трепки, како прекрасни принцези, е сонот на секоја жена. За жал, далеку од сите претставници на прекрасниот пол, природата надарена со дебели и искривени трепници, како кај Малвините. Жените одлучија дека тоа е неправедно, и нашол многу начини да ги поправи грешките на природата.

Тие почнаа да обојуваат мастило секој ден, ги затегнаа трепките со форцепс, дури и се осмелија да се држат со вештачки зраци, за да не се мачат со дневна шминка. Некои од нив, најхрабрите, се осмелија да навиваат за завитката и да ги насликаа усните со постојани магацини.

Сите овие процедури имаат негативен ефект врз состојбата на трепките, почнуваат да паѓаат, стануваат полесни и стануваат само потенки. Како алтернатива на овие методи, се појави постапка за кревање на кератински ерупции.

Според пронаоѓачите на постапката, кревањето на кератин не е само безбеден начин да се добие убава долга " опаха ", туку дури и корисна. Поради фактот што кератинската компонента, која е главна компонента на косата, е вклучена во постапката за постапката, трепките не се оштетени, туку, напротив, се полнат и стануваат се повеќе густа и дебела.

Постапката за кератинозно кревање се состои од неколку чекори:

 • Чистење на трепките и нивно одмастување;
 • Примена на препаративен состав кој ја омекнува и ја омекнува кожата, како и ја подготвува ресницата да се поправи;
 • Силиконска монтажа на проекторот и фиксирање на колачи;
 • Примена на серумот за да се поправи резултатот: витамин серумот ги исполнува влакната, додека тие стануваат подебели и посилни. Покрај тоа, уредот служи како основа за пополнување на усните со пигмент;
 • Примена на пигмент. Можете да изберете од неколку нијанси: црна, кафеава, сина, графит;
 • Полнење со кератин.

Процедурата трае во просек по еден и пол часа. Тоа е доста долго, истото важи, на пример, проверка-кревање - хируршка процедура за укинување на ткивата на средината на третото лице. Меѓутоа, за да станете поубави и да ги импресионирате другите со своите прекрасни очи, може да страдате.

Покрај тоа, кревањето на трепките не е непријатна процедура, повеќето жени велат дека тоа е сосема удобно.

По keratinous кревање невозможно е да се мие во текот на денот, така што водата не се напрега на ресницата. Во тоа време, трепките ќе изгледаат хипнотизирани, но откако ќе се измијат, тие ќе се распрснуваат. Ефектот се чува за 2,5 месеци, без потреба да се прават никакви прилагодувања. Очните капаци ќе изгледаат потемни, дебели, долги и извртени.

Се разбира, исходот од постапката зависи директно од првичните податоци, толку подолгите и подолгите ќе бидат ударите за кревање, толку поефикасно ќе се грижат за него. Ова е исто како и при затегнување на градите, ако бистата е мала пред операцијата, подигнувањето на градите не го прави тоа големо, тоа едноставно ќе ги подигне млечните жлезди и тие ќе изгледаат повеќе естетски пријатни.

Кому му е потребно укинување на трепките?

За разлика од другите постапки за подобрување на трепките, кератинските лифтови имаат многу предности:

 • Со нови убави трепки можете да спиете во перницата, и тие нема да се распаднат како што се креваат;
 • миењето е дозволено со какви било средства;
 • Можете да одите во сауна, сауна, пливаат во морето;
 • мастило со мастило;
 • леќите не треба да се менуваат на очила;
 • дозволено да се примени било крем околу очите;
 • Трепките изгледаат природно, прилично природно.

Вреди да се напомене дека тука постојат неколку контраиндикации. Тоа не може да се направи за време на бременост и лактација, со било какви заболувања на очите.

Тајните на кревањето шминка

Ако ненадејно кревање на ресницата е контраиндицирана, не треба да очајувате, да станете поубава и свежа да ви помогне шминка за очи. Во принцип, тој е дизајниран да го направи лицето помладо. Неговиот ефект се базира на играта на светлина и сенка, со помош на " лесна корекција " можно е да се изедначат длабоките брчки, да се маскираат малите, да се корегира контурата на лицето, да се кријат вреќи и модринки под очите.

Ако треба само да ги потенцирате очите, визуелно ги зголемувате трепките, само земете неколку техники за кревање шминка.

За да направите трепките да изгледаат подебели и поретки, линијата на облогата треба да биде избришана. Важно е да се напрегате на самиот раб на горниот очен капак по должината на линијата на растот на трепките, со потребата да се движите од дното нагоре. За да ги истакнат очите, да направат акцент на нив, подобро е да се применат сенки на подвижните очни капаци, а на стационарните тие се потемни.

Стрелките се препорачува да се нацрта молив со кафеава или сиво-сина боја, во зависност од бојата на косата. Ако косата има ладна сенка, поставата треба да биде сива, ако топлата коса е сенка, вреди да се избере кафеава лайнер. Долните трепки не се насликани.

Благодарение на подигнувањето шминка за очи визуелно може да го зголеми количеството на трепките без посебни процедури. Сепак, шминката има само еден ден, кревањето на кератин за разлика од него функционира многу подолго, до три месеци.

За оние кои сакаат да имаат дебели меки трепки и во исто време не поминуваат секој ден на часовникот за шминка, кревањето на кератин е опција за победа!