За оние кои сакаат брзо да влезат во форма, одат на датум или средби со дипломирани студенти, сакаат да пробаат нов фустан или само сакаат да се ослободат од неколку килограми, исхраната е погодна за 4 дена. Една едноставна и ефективна формула за исхрана ќе помогне да се поправи телото, да се врати изгубената сила и да се прочисти дигестивниот тракт од разни опашки.

Јагода исхрана

Една од најефикасните и вкусни диети е јагода. Корисни супстанции, добиени со дневна стапка на свежи бобинки, ја зголемуваат имунолошката одбрана на телото.

Менито

Во првиот ден на појадок треба да земете 250 гр бобинки, 1/4 од бананата. Сето тоа е можно да се побара 50 гр јогурт. За време на појадокот можете да јадете ch. L. мед

По 2 часа неопходно е да се освежи коктелот од јагода со млеко. Во ручекот се користи салата од зеленчук.

Вечера се служи зеленчук Rgo (100 g). Можете да ги користите јагоди за десерт. Популарната диета на јагода од јагода (4 кг за 4 дена) од првите денови го чисти телото од акумулираните токсини.

Вториот ден

Менито од вториот ден е поразновидно:

 • За појадок, се изедат сирење и тост, 100 гр јагоди;
 • За време на вториот појадок, се користи бери коктейл;
 • компирите се варат за ручек, рибата е пржена, половина чаша јагоди се јаде;
 • за вечера се користи салата. На десертот можете да јадете половина чаша бобинки.

Вториот ден во однос на исхраната станува поинтензивен.

Третиот ден

Во текот на појадокот, готви мјусли (четвртина чаши млеко се истураат во 2 лажици овесни снегулки, во мешавината се додава 100 гр бобинки и неколку литри мед.) По неколку часа, дозволено е да се јадат 100 гр јагоди.

Ручек готви пред ручек. За пладне неопходно е да се подготват 100 гр бобинки и сок. На вечера, на салата од овошје се консумира на самиот почеток.

Четвртиот ден

Четвртиот ден ја има следнава диета:

 • појадок - 100 гр бобинки;
 • втор појадок - вообичаен коктел;
 • вечера - растителен раго (не повеќе од 200 g), јагода, сок.
 • пладне - 100 гр бобинки;
 • вечера - јагоди и зелена салата.

Методот на губење на тежината се пресметува за 4 дена, но понекогаш трае до 7 дена.

Актер

Се верува дека дејствувачката исхрана (4 дена) е популарна кај познати личности од кино, кои се ослободија од вишокот тежина директно за време на снимањето.

Менито е доста монотоно:

 1. На првиот ден, доручек се сервира со варен ориз со сок од домати. Соли и шеќер се забранети.
 2. За вториот ден, сирењето и кефирот се дозволени.
 3. Третиот ден е повеќе богата со производи - секојдневен дел содржи месо и чај. Подобро е да се јаде пилешко или мисирка. Месото е забрането да се сол.
 4. На четвртиот ден е неопходно да се разредува исхраната со сирење и неколку чаши црвено вино. Можете да земете не повеќе од 1 шише дневно. Често се заменува со сок од портокал. Водата за пиење е забранета овој ден.

Овој начин на јадење може брзо да се ослободи од 3-4 вишок килограми.

Мексикански

Во првиот ден, доручек пилешки јајца (2 парчиња.) И портокал се јаде. На вечера можете да угаснете со сливи. За време на вечерата има варено јајце и портокалова.

На вториот ден е подобро да се започне со нискомаслено сирење. Ручек - варено јајце и портокалова. Во вечерните часови, пијте чаша млеко. Според принципот на мексиканска исхрана (4 дена), малку е различно од другите. До крајот на вториот ден во телото има леснотија.

Третиот ден се карактеризира со висока калориска рестрикција. За појадок, само чаша кафе или чај е дозволено. За време на ручекот се јаде зелена салата од краставица и домати. Можете исто така да јадете 100 гр кашкавал. Вечера вклучува само чаша млеко.

Четвртиот ден почнува со неколку кафени лажички незасладени мусли. Тие се полни со млеко со содржина со маснотии. На ручек можете да земете салата од 1 краставица и 1 домат. Вечера се состои од 2 мали портокали.

Кога ја користите оваа диета, кефирот може да се замени со нискокалоричен јогурт. Грејпфрут може да го замени портокал.

Јајце

Пилешкото јајце има супстанции кои ја подобруваат меморијата и вниманието, генералните процеси кои се јавуваат при интензивно работење на мозокот. Тие се богати со витамин К и ниацин. Покрај тоа, јајцата се заситени со јод и цинк, витамини А, Б, Е и Д. Кога се користат дури и две варени јајца, чувството на глад исчезнува без трага.

Ефикасна јајце-диета за 4 дена овозможува употреба на јајца во било кое количество до 18 часот. Во исхраната може да вклучите малку зеленчук и овошје. Забрането е да се јаде брашно и слатки. Како резултат на ваквата исхрана за 4 дена тежината ќе покаже 4 кг помалку.

Месечно

Месечината може значително да влијае на состојбата на човечкото тело. На младата месечина се зголемува притисокот на сите течности. Поради тоа нивната брзина се забрзува, со што се зголемува интензитетот на метаболизмот.

Со соодветна исхрана, тежината може да достигне до 1 кг дневно. Популарната месечна диета за 4 дена ви овозможува брзо да ги отфрлите вишокот килограми и да не се разликувате во сложената програма за исхрана:

 • 8:00 наутро: шолја зелен чај со лажица мед;
 • 10:00: 2 пилешки јајца;
 • 12:00 чаша чаша зелен чај и 1 лажиче. мед;
 • 14:00: пилешко месо (варено);
 • 16:00: 250 ml јогурт со низок степен на масти;
 • 18:00: 1 зелено јаболко;
 • 20:00: не повеќе од чаша црвено вино (ако сакате да не можете да го користите);
 • 22:00: кефир со намалена содржина на маснотии - 250 ml.

Цел ден е дозволена вода за пиење. При низок притисок можете да го користите кафето со млеко наутро.

Цреша цреша

Ако сакате брзо да изгубите тежина, треба да бидете подготвени за ограничувања на хард храна. Во исто време не е неопходно да се одбие од вкусни производи. Цреша диета (4 кг за 4 дена) помага брзо и со задоволство да ги фрли мразевите фунти.

Менито дневно се состои само од цреши. Дневно сервирање - 1,5 килограми. Овој начин на исхрана е голема лојалност кон телото. Тука само треба да почекате 4 дена. Тоа нема да влијае на вашето здравје. Каков ефект може да се постигне оваа диета: 4 дена - минус 4 кг, што е доволно брзо дури и за експресен курс на лекување.

Maggi

Магнезинската протеинска исхрана се карактеризира со минимален процент на содржина на јагленохидрати. Прифатливо е за употреба на било која возраст. Секој ден, користејќи ја методата на Магги, можете да јадете само за ручек и за вечера.

Меги Исхрана - Мени за 4 дена:

 1. Во првиот ден, ручекот се состои од секое овошје. На вечера можете да јадете посно месо (варено или печено).
 2. Вториот ден во паузата за ручек е варен или печено пилешко месо. Вечера се состои од 2 пилешки јајца, салата од зеленчук. Можете да јадете тост и портокал.
 3. На третиот ден, Меги користи сирење (било кој број) и домати со тост.
 4. Во последниот ден на вечера треба да јадете некои плодови. Вечера се служи варено пилешко.

Во менито, исхраната Maggi може да се јаде една недела.

Исхрана стјуардеса

За четири дена оваа бројка може да стане како тенка стјуардеса. Минимален број на килограми што може да изгубите - 4, максимум - 6.

Прв ден

Во утринските часови, јадете леќата и шолја зелен чај. Во попладневните часови, можете да пиете пилешка супа, да јадете зелени јаболка и моркови. Вечера се состои од пилешки гради.

Вториот ден

Во утринските часови треба да пиете 200 гр вода со 2 часа. јаболков оцет Пред појадокот, подобро е да се подготви салата од рендан морков и јаболка. Ручекот е 200 гр варени пилешки гради. За вечера земете дел од обележаното сирење.

На третиот ден на ручек можете да јадете 100 грама варено говедско месо со салата од зелка. Вечера се состои од леќата со еден куп марула.

Четвртиот ден, ручекот се состои од риба со малку маснотии и домати, а вечерата вклучува 3 компири во средни униформи.

Исхраната при вчитување на исхраната за 4 дена едноставно ја набљудува монотонијата:

 • 1 - варен ориз без додавање на сол;
 • 2 - варено пилешко;
 • 3 - нискомаслено сирење;
 • 4 - тврдо сирење.

Од течности може да се користи само вода. Популарната исхрана на стјуардесите за 4 дена е прилично едноставна и ефективна.

Резултати

Ако се донесе одлука за итно губење на тежината, потребно е да се подготви за фактот дека намалената тежина ќе се врати за неколку дена. Понекогаш, по таков потрес на мозокот, телото се обидува да ги собере хранливите материи "во залиха", па така скалите на скалите може да се зголемат. Секоја ефикасна исхрана за 4 дена мора да биде во согласност со способностите на телото.

Покрај тоа, брзите диети се штетни за здравјето, бидејќи тие драматично ги менуваат навиките во исхраната, создавајќи голем стрес за многу телесни системи.