viiva.pw

Шарена, светла шамија може да биде одличен додаток кој го нагласува стилот на сликата и носи некои нијанси кон неа. Како да се зацврсти шал: опции Прво, вреди да се мастеризираат класиците и да научат како убаво да врзат шамија на главата: платно е наредено дијагонално; Резултирачкиот триаголник е фрлен врз главата, така што советите ...
Како да се постигне хармонијата на телото и самодовербата во само неколку минути? Доволно е да се носат чевли со високи потпетици. Но, како може ова да се направи ако никогаш не сте го носеле овој чевли? Научете како да одите убаво во чевли или сандали на столпките не е толку тешко, доволно е да се држите до некои ...
Наметка на рамото е одличен додаток кој не само што може да се загрее на студ, туку и да го Сербсува секој вечер тоалет. Тоа е особено важно за долги фустани направени од велур и кадифе. Современите модничари успеваат да создадат пријатна слика дури и во комбинација со фармерки и чизми во стилот на "војската". Жените кои ...
Неодамна, можете да запознаете многу девојки, кои заедно со прекрасен педикир на отворените прсти на нозете, исто така, покажуваат елегантни прстени. Дали е тоа почит на мода или таен знак? Малку историја Традицијата на носење прстени на овој начин дојде кај нас од античкиот Исток. Особено, во Индија се веруваше дека таква декорација не ...
Стилот на облека во земјата е рурален мотив. Всушност, "земјата" е преведена од англиски како село. Во масовната свест, тој е поврзан со каубоите на Дивиот Запад со авантуристички романи и популарни западни филмови. Тој не беше создаден од страна на дизајнерите на куќите на висока мода, таа ја формираше виталната потреба и природни услови на Северна Америка. ...
"Роденденот" на обичните здолништа не можеше да се пресмета и од научниците. Првичните луѓе сѐ уште не сфатиле како се вика парче кожа, на која ги носеле колковите, а жителите на Антички Египет и Грција веќе на должината на овој тоалет може да ја одредат социјалната припадност на сопственикот. Тоа е сопственик - тогаш здолништа ...
Висока мода не е изложба на колекција на следниот моден познат или не многу познат дизајнер. Ова е шиење на производи за тесен круг на луѓе кои можат да платат за единствена работа, зашиени специјално за нив - однапред, отстранети од поединечни мерки. Цената на моделите од оваа класа започнува на 100.000 ...
Секој од нас со нетрпение го очекува доаѓањето на празниците да се одмора од секојдневните грижи и секојдневната работа. Кога ќе се одморите на море, не заборавајте да размислите за вашата гардероба во детали за да го извлечете максимумот од вашиот одмор. Прв за да ги пополните куферите Земете куфер со сите нешта, се разбира ...
Веројатно секој човек во својот живот купил чевли, што не беше сосема нејзина големина. Се случува, ќе дојдеш до продавница, ќе ги пробаш чевлите, ќе ги купиш и дома ќе најдеш дека чевлите ќе се намалат. Мора да ги пренесете во продавницата или да се обидете да ги носите. Но, како да носат цврсти чевли ...
Фармерките се еден од најраспространетите елементи на модерната гардероба. Во исто време тие заземаат достоен место, и во женски и во машки, и во детска гардероба. Во моментов, на продавниците на полиците можете да ги задоволите фармерките со широк спектар на стилови и бои. Поради ова секогаш можеме лесно ...

Мода

Модно сакаат да бидат апсолутно сите жени. Сепак, повеќето модерни слики се во боја и ткаенини кои критичарите или дизајнерите ги посочија. Ова е далеку од случајот. Мода не е само отпечатоци и модели, бои и стилови. Дури и многу облечена девојка може да изгледа модерно. Вие не мора да купите нова гардероба секоја сезона, само малку да го ажурирате. Покрај тоа постојат работи за кои се вели дека никогаш не излегуваат од мода.

Овој дел ќе ви помогне да ја разберете комбинацијата на бои и работи кои најдобро се облечени за овој или оној случај, а исто така ќе можете да дознаете за карактеристиките на некои видови облека што ќе ги нагласат вредностите и ги прикријат недостатоците.