viiva.pw

Браун е бојата на Земјата, природен почеток. Ја симболизира цврстината на карактерот и довербата. Во средниот век работите од оваа боја се носеле само од благородни луѓе, бидејќи се сметало за знак на благородно потекло. Денес бојата на кафе и чоколадо активно се користи од модната индустрија. Постојан атрибут на женственост, воздржаност, елеганција е кафеав фустан. ...
За многу векови, накитот е привилегија на мажите. Меѓутоа, со текот на времето, во машката мода царуваше воздржаност, а силниот пол остана да носи како да обрачот и манжетните. Денес ситуацијата се менува, а фоките стануваат сè попопуларни. На кои прсти се печат на мажите и што велат ...
Многумина имаат желба да ги декорираат нивните тела. Сакајќи да привлечат внимание, многу луѓе го красат телото со различни обрасци и цртежи. Таквите желби честопати ги посетуваат адолесцентите и младите луѓе. Денес, модата има многу начини да се стави привремена шема на телото со помош на различни боички композиции. Сепак ...
Џемпер - универзална работа во женските гардероби, и кај мажите. Ова е пријатна и топла облека што е достапна за секој човек. И додека изборот на џемпер не е толку тешко како совршени фармерки или атрактивен фустан, сепак треба да ги знаете главните карактеристики на купувањето на таква облека. Избор на џемпери ...
Сините панталони цврсто го зазедоа своето место во гардероба на секоја жена, а многумина дури ги сметаа за ловец на ловец, погоден за секоја пригода. Оваа идеја е основана, женски панталони од сина, без оглед на сечењето, им даваат на секоја девојка повеќе елеганција и елеганција. Сепак, важно е не само правилно да ги собереш ...
Нашиот разговор денес ќе оди на многу интересен и необичен дијамант - аквамарин. Овој кристал не е светол, а не заситен, сепак, гледајќи го поблиску, сфаќате дека тоа не е толку едноставно. Неговите нијанси во боја се совпаѓаат со бојата на морскиот бран, со невообичаен небесен сјај. И тие ...
Не секоја жена може да се пофали со градите што може гордо да се прикажуваат во отворена деколте, или форматот на настанот не дозволува такви фустани. Затоа, фустан со намалување на грбот е стилска и префинета алтернатива на деколтето. Како да носат фустан со вратот? Носењето таква посебна пригода бара почитување на некои правила, ...
Аматери на убави Сербси и костим накит често се соочуваат со проблемот како да се разликуваат природните бисери од вештачки, како да се избираат бисери под постоечката гардероба или за наредниот настан, што е пожелно да се појави во сета негова слава. За ова треба да научиме како да го одредиме квалитетот на бисерите и нивното потекло. Што е ...
Очите се единственото човечко тело кое ви овозможува да го истражувате светот во сите нејзини бои. Тоа е да се види, не за вкус, мирис или допир. Веројатно, затоа тие заслужуваат максимална грижа. И да се манифестира тоа мора да биде во сите односи и практично и естетско. За жал, доста често ...
Луѓето кои имаат проблеми со видот се принудени да носат очила целиот свој живот, се разбира, ако дијагнозата не им дозволи да ги отстранат леќите или корекцијата со помош на хируршки и лековити методи. За додатокот да не се наруши изгледот, многу време и внимание се посветува на изборот на поставката. Со сегашната технологија, материјали и имагинација ...

Мода

Модно сакаат да бидат апсолутно сите жени. Сепак, повеќето модерни слики се во боја и ткаенини кои критичарите или дизајнерите ги посочија. Ова е далеку од случајот. Мода не е само отпечатоци и модели, бои и стилови. Дури и многу облечена девојка може да изгледа модерно. Вие не мора да купите нова гардероба секоја сезона, само малку да го ажурирате. Покрај тоа постојат работи за кои се вели дека никогаш не излегуваат од мода.

Овој дел ќе ви помогне да ја разберете комбинацијата на бои и работи кои најдобро се облечени за овој или оној случај, а исто така ќе можете да дознаете за карактеристиките на некои видови облека што ќе ги нагласат вредностите и ги прикријат недостатоците.