viiva.pw

Невообичаени болки во екстремитетите и абдоминалната област за време на лежиштето на бебето - возачот мора секогаш да го пријави ова кај лекарот. Сепак, важно е да не се паникува, бидејќи во огромното мнозинство на случаи тоа е варијанта на нормата. Премногу промени во телото за време на бременоста, а со тоа и чудни чувства, ...
Црвени очи во утринските часови по сон е феномен со кој, можеби, сите барем еднаш во својот живот, но се соочиле. Оваа патологија се јавува како резултат на проширувањето на крвните садови на окото. Покрај тоа, црвенилото не секогаш вели за некоја болест, така што често може да се ослободите од неа веднаш од вашиот дом. Ако ...
Секоја жена во светот мора да ја исполни својата главна цел во животот - да роди дете. Но, не секогаш почетокот на бременоста станува радосен и долгоочекуван момент. Често се случува кога првата бременост не е закажана, не е навремена, девојката е многу млада, а потоа прашањето остро за неа ...
За жените кои го чекаат првото дете, бременоста - држава полна со посебни, непознати за оваа сензација. Секоја бремена мајка во исто време ги чека првите пропусти и се плаши од нив, затоа е неопходно да се има точна слика за тоа како се чувствуваат пермеатите и како да не се збуни со лажни. Се бори и нивните видови ...
Во нашата луда доба на луда брзина, луѓето се среќаваат, луѓето се заљубуваат, но не се омажат, претпочитајќи да ја задржат својата слобода. Еден ден не беше прифатено да се направи брачни односи и, според тоа, да се планира раѓањето на децата. Младите сакаат да живеат без да се оптоваруваат со грижи. Покрај тоа, има толку многу можности да се заштитат од зачнувањето. Но ...
Младо бебе е родено во едно младо семејство. Неискусните родители нервозно го гледаат нивното првороденче: дали е сето тоа добро? Дали тоа се развива правилно? Зошто бебето има голем стомак? Многу често младите мајки и татковци се грижат за присуството на стомакот во нивното детство. Треба ли стомакот во бебето? ...
Појавата на негувани две ленти на тестот е сон на многу жени кои гори со желба да станат мајки. Многу од фер секс одат на овој неверојатно долг и тежок начин. Во моментов, во модерна средина, многу е тешко да се замисли дете. Сегашната статистика е незадржлива: секоја трета концепција завршува со неуспех, ...
За време на бременоста постои кардинална реорганизација на женското тело, во кое се започнати процесите и феномените кои претходно не постоеле порано. Алергија е една од нив. Како да се лекува она што антихистаминици може да се користи за време на бременоста - мајката си поставува прашања, да се грижи за здравјето на бебето. Алергија и бременост Промени во имунолошкиот систем, ...
Во текот на бременоста, телото на идната мајка многу се менува, а не секогаш во позитивна насока. Еден од најнепријатните проблеми е хемороидите. Во процесот на феталниот развој, големината на матката се зголемува, па почнува да ги притиска садовите на карличните органи. Ослободување - ефикасен лек кој ќе помогне да се избегнат непријатни манифестации на хемороиди. Упатство ...
Слабоста е субјективно чувство во кое има недостаток на енергија во нормални секојдневни ситуации. Пациентите почнуваат да се жалат на замор кога забележуваат дека дејствата што се заеднички за ова време одеднаш почнуваат да бараат повеќе напор отколку порано. Најчесто оваа состојба е придружена со такви феномени како вртоглавица, поспаност, потење, расејување ...

Јас сум мама!

Да се ​​биде мајка е многу возбудливо и не е лесно. Треба да се грижиш не за себе на прво место, туку за твоето бебе. Но, кога неговите мали раце го фатат прстот, тогаш сите неволји и грижи се заборавени. Современиот свет нуди огромна количина на стоки за бебиња, методи за нивно образование, рехабилитација и обука. Како да не се изгуби и да ја разбере нивната суштина?

Овој дел содржи статии за преглед на современи производи за бебиња и постари деца, статии за здравјето на децата и за неговиот развој. Со помош на нашиот совет, лесно ќе сте свесни за модерната мајка. Грижата и образованието на бебето може да биде помалку комплицирано ако има извор близу вас, кој може да ви даде добар совет.