viiva.pw

За жал, потењето е доста честа појава. И мажите и жените страдаат од тоа, и жените, а понекогаш дури и децата. Според статистичките податоци, зголемено потење е забележано кај секое трето лице. Затоа е толку важно да се знае што предизвикува тоа, како да се справи со тоа, и кои лекови за потење на нозете и други ...
Може секој ден да излезе од куќата со модерен фризер и да не губат време и пари за редење и стил? Можно е, кога станува збор за универзалните женски фризури, кои не треба да се наредени, од Видал Сасун, кој денес е повторно на врвот на популарноста. Женски фризури кои ...
Во нашата земја бананите станаа популарни долго време. За среќа, имаме можност да ги купиме цела година, и покрај фактот што тие не растат тука. Овие плодови содржат голем број на минерали и витамини кои имаат корисен ефект врз целото тело и го штитат ...
Пријатели се луѓе кои не се обединети со крв, туку со духовен афинитет. И женското пријателство е сосема посебна приказна. Многумина не веруваат дека девојчињата можат да бидат духовно блиски, а не љубоморни или да изградат зли планови. Но, што правиме со овие ...
Само оние жени кои на природата им дадоа силни и здрави нокти, можеби не го поставуваат прашањето зошто е потребно масло за кутикулата. Но, за таквите жени, ако сакаат да имаат негувани раце, тоа може да биде корисно. И што треба да се каже за оние кои се запознаени со проблемот на лакирани нејасни нокти! ...
Биолошката ера е објективна проценка на состојбата на нашиот организам. Разликата меѓу него и возраста на календарот (пасош) на едно лице може да варира од 5 до 10-15 години. Во неколку наврати е истакнато дека врсниците може да изгледаат поинаку, во основа се разликуваат во степенот на развој и стареење на телото. Поделбата на концепти во биолошка и пасошка возраст е потребна, ...
Сливините сливи се омилени од многумина, кои не само што имаат невообичаен и пријатен вкус, но исто така се многу корисни и широко користени во медицината. Особено, исушените сливи едноставно се незаменливи во исхраната, ефективни сливи за време на запек, неопходно е вклучено во исхраната на пациенти кои страдаат од нарушувања на дигестивниот систем. Ако се појави ...
Кога, кога одевме на нашиот роденден, не размислувавме што да дадеме. Сите подароци беа стандардни: на пример, на 8 март - парфеми, на 23 февруари - чорапи. Така, на роденден: алкохол, бонбони, кармин или збир на јадења. Времињата се сменија. Денес не е толку ценето подарок-нешто, ...
Екстензии или стрии што се појавуваат на телото не влијаат директно на здравјето, но многу жени можат да имаат сериозни проблеми и да го тресат нервниот систем. Козметичките дефекти кои се појавуваат на стомакот, колковите, нозете и горните краци на раката, не дозволуваат да носат отворена облека, да покажат добра ...
Ако сакате првично да му честитате на вашето семејство и пријатели на вашиот роденден, тогаш оваа статија е за вас. Забавен роденден честитки до пријател Ако знаете едни со други за многу години, а девојката е прва личност со која се брза да ги споделите сите новости, а потоа им честитам ...

Убавина и здравје

Сите сакаме да изгледаме добро, да има мазна кожа, силни нокти, свиленкаста коса и одлично здравје. Нашата аспирација е природна и разбирлива. Но, без поддршка и посебна грижа, нашето тело не секогаш се справува со ефектите од штетната околина.

За да му помогнете, треба да го водите вистинскиот начин на живот, да користите богати витамини и елементи во трагови. Нашата кожа и коса, исто така, бараат посебна грижа, дополнителен извор на хранливи материи.

Овој дел содржи статии кои ќе ви помогнат да го одржите вашето здравје и младоста. Нашите совети ќе ви помогнат да го задржите здравјето на кожата, свилената коса и одличната форма. Ќе можете сами да изберете прекрасна исхрана, одлична маска за вашето лице и коса, и само да ги прочитате советите за грижата за вашата убавина.