viiva.pw

Завеси се важна внатрешна декорација на текстил. Тие го нагласуваат рафинираниот вкус на сопствениците. Правилно избраните завеси може визуелно да ја направат просторијата поголема или помала. Но, како да ги шиеш завесите независно? Завеси за кујната Со цел да шиете свои завеси за кујната, треба да го изберете вистинското ткаенина. Искусни психолози и дизајнери советуваат ...
Цртежот е една од најстарите форми на креативност, која сега не ја губи својата популарност. Интересно е и корисно. Секое дете сака да се справи со пенкало на хартија, да ги декорира сликите, да слика насликани. Во многу мали бебиња, предизвикува бура на задоволство, кај постарите деца - го стимулира развојот на фантазијата. ...
На новиот мобилен се појави длабоко нула, расипувајќи го изгледот на скап уред? Но, тоа можеше да се избегне со користење на случај специјално дизајниран за телефонот. Дури и ако готовите опции не изгледаат многу привлечни, можете да направите плетен случај за вашиот телефон себе, додека добивате оригинален додаток. Како да направите покритие за ...
Случајот за телефонот не само декоративна, туку и заштитна функција. Денес, во продавниците се презентира широк спектар на овие производи, па затоа не треба да има проблем со изборот. Единственото нешто што запира е цената. Во овој случај, постои одличен излез - зашипете го мобилниот случај за себе. Ќе успее ...
Rhazes - ова е имитација на скапоцени камења, кои се користат за декорација на облека, обувки, додатоци, предмети за внатрешни работи. Облеката Сербсена со кристали, изгледа особено поволна во светлината на софистите и рефлекторите. Но, малку кристали од светот на шоу-бизнисот, кои првично биле користени, отиде во секојдневна облека. Тоа е убаво и модерно, но, за жал, ...
Лисиците кои плеткале повеќе од една година, овој текст е малку веројатен да биде корисен, бидејќи производството на помпони или меурчиња е една од првите лекции што треба да се научат во лекциите за плетење. Но, оние кои случајно изгубиле помпон од шапка или шал, може да се среќаваме ...
Денес, како никогаш не се користи во модата, рачно изработени производи, т.н. "рачно изработени". Побарувачката за нив постојано се зголемува и мора да се рече дека таквите работи чинат многу. Летоци и фото албуми за еднократна употреба се враќаат во минатото, но наместо тоа, доаѓаат со оригинални, уникатни производи. За такви производи ...
Многу луѓе сакаат да прават различни производи со свои раце. Материјали за нив може да служат речиси ништо. На пример, можно е да се направат вкусни букети, торта, ананас, па дури и елка од обични слатки. Со помош на едноставни техники можете да креирате цвеќиња кои визуелно не се полоши од вистинските и мирисаат ...
Испраќањето бебе играчка со свои раце не е толку тешко како што изгледа. Ако знаете како да чувате игла во ваши раце и да почувствувате креативен импулс - започнете, особено затоа што децата ќе бидат среќни да се забавуваат. Играчки за деца се изработени од ткаенини со сочни бои, со светло ...
Празниците ги сакаат и возрасните и децата. Особено интересен е настанот, кога учесниците се облечени во тематски костими, а нивните лица се скриени. Вториот лесно може да се направи независно од материјалите. Подолу ќе ви покажеме како да направите хартија маска за карневал или новогодишно шоу. Сорти на маски Со рацете можете да ...

Рачно изработена

Сега, како никогаш порано, многу популарни производи направени од сопствени раце. Тоа не е случајно, бидејќи тие се единствени, уникатни и направени со љубов. Авторот помина многу напор, време и имагинација за да го направи своето создавање.

Долго време се мислеше дека рачното работење, ова е исклучиво, нема да најдете идентичен производ на некој друг. Фаза дами нарачаа фустани, чанти со рачен вез, кои ги одвојуваа од многу други жени. Во современиот свет, ова рибарство се нарекува модерен збор рачно изработен, што значи, направено од раце.

Со нашиот дел, ќе можете да создавате уникатни работи за вас, да ја преземете улогата на творецот и да направите уникатни подароци. Модерен и стилски додатоци, уникатни сувенири, забавни меки играчки - можете да го направите сето ова сами, користејќи само неколку совети.